Veslaři SVK Břeclav si přivezli z regaty v Třeboni řadu cenných vítězství

25. 8. 2016

Veslaři SVK Břeclav se 20. a 21. 8. 2016 zúčastnili Třeboňské regaty s mezinárodní účastí. I přesto, že do Třeboně řada břeclavských závodníků nepřijela, protože ještě byli na prázdninových táborech a dovolených s rodiči, i tak se mohou pochlubit řadou cenných úspěchů. Zejména celkové sedmé místo mezi kluby (z celkem 28 klubů) vypovídá o tom, že břeclavští veslaři na konci léta podali velmi bojovné výkony.

Mladší žáky na regatě reprezentovali Matěj Kašík a Adam Blažek. Mezi dvanáctiletými skifaři skončil Matěj třetí a Adam pátý, na dvojskifu brala tato břeclavská dvojice v sobotu čtvrté místo a v neděli třetí. Nejlépe se našim nejmladším vedlo na párové čtyřce s kormidelníkem, kde ve společenství s veslaři z Třeboně chlapci vybojovali stříbro.

Mezi staršími žáky zvítězili na čtyřce s kormidelníkem ve společenství s veslaři z Přerova Timon Vlašic s Danny Kubíkem (kormidelník Adam Jurčík), když v celku jistě porazili čistou loď Olomouce. Shodně druhá místa oba naši veslaři (Timon i Danny) vybojovali v závodě skifařů mezi čtrnáctiletými staršími žáky a spolu ještě na dvojskifu přidali bronz.

Poměrně široké pole závodnic mělo SVK u starších žákyň. Ty reprezentovaly Magda Novotná, Anna Balgová, Jana Chlumecká, Sabina Skoumalová, Veronika Vrbasová, Karla Knötigová, které v uvedeném pořadí po dvojicích startovaly v závodě dvojskifů a také Petra Křivánková, Tereza Doležalová a Kateřina Snopková. Magda s Aničkou svůj závod dvojskifů vyhrály, další děvčata skončila shodně na pátých místech. V sestavě J. Chlumecká, T. Doležalová, P. Křivánková, K. Snopková (kormidelnice S. Skoumalová) obsadila děvčata v sobotu na párové čtyřce s kormidelníkem páté místo a v nedělním závodě čtvrté. Magdě Novotné a Anně Balgové se ve společenství s veslařkami z Třeboně podařilo v téže disciplíně v sobotu zvítězit, v neděli pak v těžší konkurenci vybojovaly bronz. Svoji skifařskou kvalitu potvrdila Magdalena Novotná v souboji čtrnáctiletých skifařek, kde zcela jasně dominovala, Anna Balgová obsadila v téže disciplíně třetí příčku. Ve skifu třináctiletých děvčat byla Petra Křivánková třetí a Karla Knötigová čtvrtá. Petra Křivánková se ještě zúčastnila zajímavého závodu mixů masters a žák, kdy vytvořila posádku s vedoucím výpravy Antonínem Přibilem a spolu dokázali vybojovat pěkné druhé místo.

Dorostenci nastoupili nejdříve k závodu čtyřek bez kormidelníka ve složení Dalibor Neděla, Aleš Pospíšil, Samuel Polach a Adam Jurčík, kde osadili druhou pozici. Dominik Kučera se Samuelem Polachem se představili na dvojskifu a ve finále B obsadili konečné šesté místo. Ve své hlavní disciplíně dvojce bez kormidelníka si to Dalibor Neděla s Alešem Pospíšilem rozdali v trochu pikantním souboji s kolegy z Neratovic, se kterými tvoří reprezentační čtyřku. Z jasného vítězství se tentokrát radovala naše posádka. Lukáš Rylich si mezi patnáctiletými dorostenci ve finále B skifu dojel pro páté místo, mezi šestnáctiletými se pak představili Dominik Kučera a Adam Jurčík. Adam bral nakonec v B finále čtvrté místo a Dominik, kvůli počínající nemoci, již k závodu nenastoupil. Z prvního místa se v závodě párových čtyřek bez kormidelníka radovali Dominik Kučera s Lukášem Rylichem, kteří jeli ve společenství s veslaři z Piešťan. Ve stejné disciplíně byli břeclavští D. Neděla, A. Pospíšil, S. Polach a A. Jurčík na třetím místě.

Dorostenka Katka Mitričová, která náš klub v kategorii patnáctiletých veslařek reprezentovala jako jediná, obsadila na skifu v rozjížďce čtvrté místo, aby ve finále B nakonec skončila druhá. Na dvojskifu s veslařkou z Brna byla pátá a v závodě mixu dorostenek a dorostenců obsadila s Daliborem Nedělou ve své rozjížďce těsně čtvrté místo.

Závody juniorek a žen se již tradičně jezdí jako spojené, v této kategorii náš klub reprezentovaly Klára Nosková, Leona Balgová (juniorky) a Markéta Nedělová (U 23). Všechny naše závodnice se dostaly ve skifu do finále A, kde se nejvíce se dařilo Markétě, která skončila třetí, s odstupem za ní byla Klára čtvrtá a Leona pátá. Děvčata si spolu sedla do párovky bez kormidelníka a doplněné závodnicí VK Blesk si dojely pro stříbro. První místo si naše posádka, opět v totožném složení, vybojovala na čtyřce bez kormidelníka, když vcelku jasně zvítězila. Markéta Nedělová s parťačkou Kristýnou Neuhortovou z Jindřichova Hradce suverénně vyhrály svoji rozjížďku na dvojskifu a roli favoritek potvrdily i ve finále A, kde si s přehledem dojely pro zlato. Klára s Leonou navíc vybojovaly druhé místo na dvojce bez kormidelníka.

V kategorii mužů se představili Aleš Suský a Petr Rampula. Petr byl v rozjížďce skifu třetí, ale do finále A nenastoupil, Aleš byl v rozjížďce čtvrtý a ve finále B bral první místo. V závodě dvojskifů nastoupili oba břeclavští závodníci ve dvojici s veslaři z Přerova. Více se dařilo Petrovi, který s kolegou Gerhátem vyhrál rozjížďku a ve finále A byl druhý, Aleš byl v rozjížďce třetí a bronz bral i ve finále.

Břeclav měla svého zástupce i v kategorii masters a byl jím Antonín Přibil. Na skifu získal druhé místo, ale ve společenství s veslaři Perunu Ostrava a VK Olomouc se Tondovi podařilo zvítězit v nabité konkurenci na čtyřce párové bez kormidelníka, když porazili poměrně jasně druhou loď v pořadí z Piešťan.