Veslaři SVK Břeclav nezahálí ani na podzim

14. 11. 2014

I přesto, že je venku ještě pořád relativně příznivé počasí, ukončili už břeclavští veslaři přípravu na vodě a přesunuli se do krytých prostor klubu. Začala totiž zimní příprava, ve které čeká závodníky Pohár ČR v jízdě na trenažéru a další závody. Kromě toho bude probíhat i další testování, které má rozhodující vliv na zařazení závodníků do SCM nebo reprezentačních družstev.

Poslední týden v říjnu absolvovali vybraní veslaři ze Slováckého veslařského klubu soustředění reprezentace v Račicích pod vedením nového ústředního trenéra Miroslava Vraštila. Břeclavské trenéry zastupoval Josef Akai a ze závodníků byli pozváni Lukáš Helešic, Petr Rampula, Aleš Suský, Anežka Buzrlová a Markéta Nedělová. Lukáš Helešic, letošní juniorský mistr světa, už přešel do kategorie mužů a zkouší nového parťáka na dvojce. Právě tento kemp byl k tomu ideální příležitostí.

Na podzim se opět rozšířila členská základna klubu. Přišli totiž noví nadějní adepti veslování. V současné době se pod vedením trenérů klubu Jožky Akaie, Slávky Kouřilové a Blanky Mikýskové připravuje téměř třicet žáků a žákyň na novou sezónu.