Veslaři sprintovali v Otrokovicích

12. 10. 2015

V sobotu 3. října se konaly v Otrokovicích jedny z posledních závodů veslařské sezóny – tradiční „Otrokovické sprinty“. Trať pro šest lodí o délce cca 400 m byla stejná pro všechny kategorie, stejně tak jako silný vítr a vlny, které potrápily nejvíce začátečníky. Mezi ně nepatří Markéta Nedělová, která byla na těchto závodech nejúspěšnější a získala celkem tři zlaté medaile: ve skifu, dvojskifu a mix dvojskifu s Alešem Suským. Aleš bral ještě další zlato mezi muži na skifu.

Mladší žáci si vyjeli zlaté medaile ve čtyřce párové ve složení: P. Polášek, A. Blažek, D. Nešpor, J. Řezáč, korm. L. Nešpor. Petr Polášek navíc zvítězil i na skifu mezi dvanáctiletými a David Nešpor také vyhrál svoji jízdu ve skifu. Čtyřka párová mladších žaček (T. Melská, P. Křivánková, B. Suchánková, J. Chlumecká) byla druhá. Petra Křivánková zopakovala stejné umístění i na skifu.

Starší žák Jan Turek vyhrál závod na skifu i na dvojskifu, kde ho doplnil L. Rylich. Společně pak ještě s T. Vlašicem, Š. Helešicem a korm. L. Nešporem vybojovali druhé místo na čtyřce párové, když je porazila jen domácí posádka. Starší žák Danny Kubík zabojoval na skifu a dojel na pěkném druhém místě.

Magdaléna Novotná, závodící v kategorii starších žákyň, si vyjela zlatou medaili na skifu i na dvojskifu, ve kterém s ní jela Kateřina Mitričová. Ve stejné jízdě dojely druhé na dvojskifu V. Vrbasová s nováčkem K. Snopkovou. Na skifu se neztratila ani starší žačka A. Balgová, zasprintovala si za M. Novotnou o druhé místo.

Dorostenec Dalibor Neděla potvrdil vzrůstající formu a na skifu prošel rozjížďkami do finále, kde se umístil na skvělém druhém místě. Junior Jakub Klimovič dosáhl stejného úspěchu na dvojskifu spolu se závodníkem z Piešťan.

Své první závody absolvoval mladší žák V. Schejbal, který se na dvojskifu spolu s J. Řezáčem umístil na druhém místě. Oba pak ještě ve vlnách a větru startovali na skifech a dojeli na druhém a třetím místě, což si zaslouží obdiv a pochvalu.

Pro závodníky kategorie žactva to byly poslední závody na vodě. Teď je čeká zimní příprava zpestřená o závody na trenažérech. Ti starší ještě absolvují Hradištský šestikilák, tedy závod na šest kilometrů po řece Moravě, který končí v Uherském Hradišti.