Veslaři si přivezli z Třeboně několik zlatých medailí

27. 8. 2020

Vzhledem k letošní omezené nabídce závodů využili veslaři SVK Břeclav mimořádnou možnost a zúčastnili se Mistrovství oblasti Vltava, které se konalo v Třeboni o víkendu 22. – 23. 8.2020. Tento závod byl velmi dobře obsazen, neboť se ho zúčastnili kluby z Čech, Moravy, Slovenska a Rakouska. Břeclavští veslaři těmito závody zakončili sportovní kemp, který probíhal celý minulý týden právě v Třeboni a umožnil jim intenzivně trénovat na mistrovské dráze pro 6 lodí.

Ze sobotních rozjížděk postoupila většina břeclavských posádek přímo do finále „A“ mezi ty nejlepší veslaře. V neděli při finálových závodech se potom nejlépe dařilo Daliboru Nedělovi. Vyhrál suverénně závod na skifu v kategorii mužů v mezinárodní konkurenci, a to přes to, že se letos v tréninku více věnoval nepárové disciplíně, dvojce.

Další zlato pak získal jako lodivod párové čtyřky, ve které dále veslovali Aleš Pospíšil, Adam D. Jurčík a Lukáš Nešpor. Poslední dva jmenovaní ještě získali zlato na dvojskifu lehkých vah. Všichni tito muži pak usedli do osmy, k nim se přidali junior Martin Ježek a trenér Antonín Přibil a břeclavské veslaře doplnili dva závodníci z moravských klubů. Takto složená posádka dojela na skvělém druhém místě, když je porazila pouze loď Bohemians Praha. Premiéru na kormidle osmy zde zažila žačka Gabriela Snopková, které jsme se zeptali na její zážitek: „Že to bude rychlý závod jsem pochopila už na prvním tréninku, když mi při zkušebním startu uletěla kšiltovka. Ale je to skvělý pocit a taky adrenalin, protože musíte dávat smysluplné pokyny posádce a zároveň se držet v dráze, což při tak velké a dlouhé lodi není úplně snadné.“

Stříbro na osmě vybojovaly také juniorky Karla Knötigová, sedící na postu veslovoda, dále Anna Balgová a Tereza Melská spolu se závodnicemi z Ostravy a Přerova. Tyto břeclavské juniorky přidaly ještě dvě bronzové příčky, jednu na čtyřce bez kormidelníka a jednou na čtyřce párové. Bronz získal také junior Martin Ježek na skifu, i když dlouho bojoval o vítězství.

Třetí místo si vyjela nejmladší z břeclavských závodnic žačka Gabriela Snopková. Usedla do čtyřky párové se závodnicemi z Třeboně a po pouhých dvou trénincích tato posádka s přehledem vybojovala bronzovou medaili. Gabriela jela také závod na skifu a obsadila 11. místo. Zkušenosti sbírali dorostenci Marek Husařík a Antonín Přibil ml., kteří měli asi nejpočetněji, a tedy nejsilněji obsazené závody a mezi nejlepších dvanáct posádek se neprobojovali.