Veslaři si přivezli medaile

12. 5. 2008

O víkendu, který provázelo ideální počasí, se mladým veslařům v Uherském Hradišti opět dařilo. Pro dorostence byla regata poslední prověrkou před Mezinárodní regatou v Brně, které se zúčastní mladí veslaři z 12 evropských států. Vítězství čtyřky dorostenců Akai, Krátký, Malík, Šmerda potvrdilo dobrou formu a nadějné vyhlídky pro dobré umístění v Brně.

Nejúspěšnějšími závodníky byli sourozenci Rampulovi, kteří si přivezli 3 zlaté medaile ve skifu, dvojskifu a čtyřce párové společně s Lukášem Helešicem a Janem Ručkou. Mladší žačky  Iveta Horáková a Dagmar Nováková získaly 2 zlaté medaile ve skifech a čtyřce párové, kde je doplnily Markéta Akaiová a Robina Bolečková.

Své první závody na této náročné trati na řece Moravě zvládla výborně Petra Martinková a se zkušenou Adrianou Švédovou obsadily třetí místo ve dvojskifu. Ve skifech starších žáků byl úspěšnější na druhém místě Jakub Starnovský a třetí dojel Tomáš Svoboda. Do finále dvojskifu dorostenců se překvapivě probojovali Adam Šmerda a Ladislav Jelen a jejich třetí místo je příslibem do budoucna. Také třetí místo ve finále dvojskifu juniorů Aleše Suského a Tomáše Malinkoviče nezklamalo.

Ve světě i v ČR stále populárnější závody smíšených posádek vyhráli ve dvojskifu Petra Pafkovičová s Davidem Malíkem před Terezou Sovovou a Tomášem Malinkovičem.