Veslaři sbírali medaile v Šintavě

18. 9. 2012

O víkendu se břeclavští veslaři zúčastnili již tradiční mezinárodní regaty konané ve slovenském městečku Šintava. Původně nepříznivá předpověď se nepotvrdila a počasí závodníkům z Moravy, Slovenská a Maďarska celkem přálo. Břeclavským se dařilo jak v sobotu, kdy se závodilo na dlouhé trati, tak i v neděli, kdy byly na programu sprinty.

V kategorii mladších žaček zazářila Tereza Hlavinková, která vyhrála na skifu a oba dva dny i na dvojskifu spolu s maďarskou závodnicí. Magdaléna Novotná a Natálie Nováková absolvovaly své první závody, sbíraly zde proto především zkušenosti.

Mezi mladšími žáky se neztratili Jan Holbík i Vlastimil Duchoň, kteří brali medaile za vítězství ve skifu svých ročníků, Dalibor Neděla s Holbíkem za dvojskif a všichni tři spolu s hodonínským Svitákem také za párovou čtyřku s kormidelníkem.

Nejlepších výsledků mezi břeclavskými staršími žáky dosáhli bratři Jakub a Ondřej Klimovičovi, kteří dojeli první na dvojskifu, Jakub pak druhý na skifu a Ondřej ve stejné disciplíně druhý (sprint) a třetí. Oba dva spolu s Radimem Dovrtělem a Davidem Novákem skončili třetí a čtvrtí (sprint) na párové čtyřce s kormidelníkem. Dovrtěl si vyjel čtvrté místo na skifu a druhé místo na dvojskifu a David Novák spolu s Matoušem Helešicem čtvrté místo na dvojskifu.

Dorostenka Marie Hlavinková vyhrála oba dva dny na skifu, Markéta Nedělová dojela ve stejné disciplíně druhá (sprint) a třetí. Společně pak usedly na dvojskif a zvítězily jak na dlouhé dráze, tak i na sprintu. Stejně tomu bylo i na párové čtyřce ve společenství s hodonínskou a maďarskou závodnicí.

Břeclavští dorostenci opět potvrdili své kvality a téměř nenašli přemožitele. Petr Rampula vyhrál na skifu, druhý byl jeho bratr Richard. Petr Rampula s Lukášem Helešicem brali zlato na dvojskifu, společně s Richardem Rampulou a Davidem Halady také na párové čtyřce. Petr Rampula potvrdil své sprinterské dispozice a zvítězil na skifu i v kategorii juniorů. Na sprint do párovky usedli Kryštof Kouřil, David Halady, Lukáš Košťál a Režňák z Hodonína, kteří dojeli jako druzí.

Zástupce mužské kategorie Aleš Suský zvítězil na dvojskifu, ve skifařském závodě skončil na čtvrtém místě. Ve sprintu párových čtyřek mužů jasně zvítězila břeclavská stříbrná posádka z Českého mistrovství republiky mužů v sestavě Lukáš Helešic, Aleš Suský, Petr Rampula a Richard Rampula, který nahradil Andrého Rédra, který reprezentoval Slovensko na Mistrovství Evropy.

Jediným veteránem závodícím za Břeclav byl Josef Akai, který na skifu zvítězil oba dva dny.

Zpestřením šintavské regaty jsou každým rokem závody mixů, kdy spolu do lodi usedne chlapec a dívka stejné věkové kategorie. Mezi mladšími žáky zvítězila Tereza Hlavinková s Honzou Holbíkem, Dalibor Neděla s Natálií Novákovou dojeli čtvrtí a Vlastimil Duchoň spolu s Magdalénou Novotnou skončili na sedmém místě. V dorostenecké kategorii zvítězili Marie Hlavinková a Lukáš Helešic, který v juniorském závodě dojel společně se závodnicí Uherského Hradiště na druhém místě. Marie Hlavinková pak usedla na dvojskif ještě s Alešem Suským a skončili velmi těsně druzí.