Veslaři přivezli medaile ze Světa

20. 7. 2018

Ve dnech 14. – 15. 7. se v Třeboni na rybníku Svět už tradičně konalo mezinárodní Mistrovství ČR ve veslování v kategorii masters. I když se jedná o závody veslařů starších kategorií, byly vidět zajímavé souboje a krásné sportovní výkony. Závodů se zúčastnili i zahraniční posádky z Rakouska, Německa, Švédska, Francie a Velké Británie.

Z břeclavských závodníků si nejlépe vedli Karel Vaněk a Václav Tuček, z nichž si každý odvezl tři zlaté medaile. Jednu z tzv. osmy mix, což znamená, že veslují společně na jedné lodi muži i ženy, a druhou zlatou mají z osmy čistě mužské ve společenství se závodníky z Hodonína, Olomouce a Mělníka. Třetí zlato vybojovali na čtyřce s kormidelníkem spolu se závodníky Olomouce a Hodonína. Kvalitu jejich výkonů podtrhuje i to, že v některých závodech dokázali porazit i veslaře mladších kategorií.

Antonín Přibil, další účastník mistrovství, vybojoval bronzovou medaili v silně obsazené disciplíně skifu mužů. V Třeboni závodila i jediná žena kategorie masters břeclavského klubu, Slávka Kouřilová. Na skifu se jí podařilo obhájit vítězství z loňského roku a na osmě mix spolu se závodnicemi a závodníky z brněnského klubu získala stříbrnou medaili, když je porazila právě jen zahraniční posádka z Rakouska. Toto mistrovství je setkáním závodníků mnoha generací, které přináší spoustu pěkných chvilek a taky důkaz, že sport se dá provozovat v každém věku. Chce to jen mít chuť a vůli překonávat překážky.