Veslaři mistry Moravy

16. 6. 2008

Letošní mimořádně dobře rozjetou závodní sezonu si o víkendu na brněnské přehradě prodloužili břeclavští veslaři. Dokazují to tři tituly mistrů Moravy.

Pro první vítězství si dojeli starší žáci Pafkovič, Starnovský, Svoboda ve čtyřce společně s Olomoucí. Z dalších dvou titulů se radovali dorostenci Mikýsek a Malík ve společenství s Uh. Hradištěm na čtyřce párové a Akai s Krátkým na osmě ve společenství brněnských klubů. V tomtéž závodě získali ještě 3. místo Jelen, Petrjanoš a Šmerda. Ve kvalitně a početně dobře obsazeném závodě skifařů si dojel Mikýsek pro 2. místo a Malík byl 5. Také čtyřka dorostenců Akai, Krátký, Malík, Šmerda si vybojovala 2. místo hned za domácí brněnskou čtyřkou. Svůj první závod absolvovala dorostenka E. Káňová a ve dvojskifu s Pafkovičovou dojela 4. Čtyřka párová juniorů Čapka, Suský, Malinkovič, Bortlík nestačila na silné soupeře a dojela také na 4. místě.

V nejpočetněji a nejsilněji obsazených žákovských kategoriích byli břeclavští oslabeni o neúčast několika svých závodníků. Čtyřka párová žaček Akaiová, Nováková, Bolečková, Horáková dojela 3., Akaiová přidala ještě na skifu 3. místo. Žáci Ručka, Košťál dojeli také na 2. místě. Tentokrát se nedařilo dvojskifu K. Káňová, Švédová i kvůli malé sveslovanosti posádky. Výkonnostně se zlepšuje Martinková, která ve své první závodní sezoně dojela ve skifu 3.