Veslaři mají další šanci na mistrovství světa

25. 7. 2010

Bude břeclavský dvojskif Mikýsek-Malík ve finále na mistrovství světa? To se dozvíme od 5. do 8.srpna, kdy se na veslařském kanále v Račicích bude konat letošní juniorské mistrovství světa ve veslování, kde se představí i dva zástupci Slováckého veslařského klubu Břeclav Martin Mikýsek a David Malík. Pojedou dvojskif, který tradičně bývá nejvíce a nejlépe obsazenou disciplínou juniorském šampionátu.

Nyní už se připravují na závěrečném soustředění v Račicích společně s celým českým reprezentačním týmem a také s několika zahraničními týmy, které přijely kvůli aklimatizaci do České republiky dříve. Využili toho týmy, které to mají přeci jen trochu dál. Například Nový Zéland, Tunisko, Peru nebo Austrálie.

Na šampionátu v Račicích se celkem přihlásila více než tisícovka závodníků a členů doprovodu z třiapadesáti zemí. Minulý rok dosáhly na juniorském mistrovství světa ve francouzském městě Brive největšího úspěchu čtyřka párová juniorů a dvojskif juniorek, které shodně obsadily druhá místa za německými posádkami, které jsou ale vždy naprosto perfektně připraveny a je téměř nemožné je porazit.

Tímto úspěchem vybojovali pro české veslování dvě místa na Olympiádě mládeže v Singapuru, kam odlétají skifaři několik dnů po skončení světového šampionátu. Letošní tříčlenné zastoupení SVK Břeclav v reprezentaci je velkým úspěchem nejen samotných veslařů a jejich trenérů, ale také výsledkem zlepšených tréninkových podmínek ve veslařském klubu.

Aleš Suský, který už má premiéru na mistrovství světa do 23 let v běloruském Brestu za sebou, dojel v sobotním C finále ve čtyřce párové na třináctém místě. Postup mezi nejlepších dvanáct unikl párovce smolně o pouhé dvě vteřiny.

Televizní přenos z mistrovství světa juniorů na čtvrtém programu České televize bohužel nepřenáší rozjížďky jednotlivých disciplin, takže břeclavský dvojskif doufá, že se objeví na obrazovce 7. nebo 8. srpna, protože už postup i do B finále mezi nejlepších dvanáct posádek by byl velký úspěch.