Veslaři letos premiérově závodili. U Mělníka

11. 4. 2010

První letošní ostrý test veslařů se konal na hořínském plavebním kanále u Mělníka. Na trati dlouhé šest kilometrů bojovalo o titul mezinárodního mistra ČR 340 veslařských posádek Čech, Německa a Švédska.

Výsledky dosažené na této šestikilometrové dráze jsou jedním z kroků pro další účinkováni ve sportovních centrech mládeže a pro ty nejlepší se jednalo o další krůček k reprezentaci.

Mezi dospělými otvrdili roli favoritů ve skifařských kategoriích Ondřej Synek před L. Karonenem ze Švédska a D. Jirkou, stejně tak Mirka Knapková před Jitkou a Lenkou Antošovými.

V nejvíce obsazené kategorii, skifu dorostenců, kde startovalo 51 posádek, dojel při svém prvním startu v této kategorii Jakub Starnovský na patnáctém místě.

Nejúspěšnější z břeclavských veslařů byl v kategorii juniorů David Malík, který skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě. V kategorii mužů lehkých vah dojel Aleš Suský na velmi slušném pátém místě. Josef Akai s Janem Krátkým dojeli ve dvojkách juniorů na dvanáctém místě.

Pro tyto posádky znamenaly dosažené výsledky automatickou kvalifikaci na kontrolní závody, které se pojedou již na dvojkilometrové dráze v Račicích. Ostatní posádky musí čekat na divokou kartu reprezentačního trenéra, který je do těchto kontrolek může dodatečně nominovat.