Veslaři brali sedm cenných kovů

25. 4. 2011

Přes 650 účastníků z více než čtyřicítky veslařských klubů z Německa, Rakouska, Slovenska, Maďarska a České republiky, si to o víkendu mezi sebou rozdalo o tituly Rakouských šampionů ve veslování na trenažérech.

Jako první startovali veteráni. Břeclavský závodník Václav Tuček se po delší odmlce ukázal ve výborné formě a v kategorii nad 60 let získal čtvrté místo. Radek Kovařík poprvé startoval na kilometrové trati a skončil sedmý. Josef Akai st. se v kategorii nad 70 let umístil na bronzové příčce.

Zajímavý byl pro veslařský klub závod žaček, kde měl břeclavský oddíl čtyři zástupkyně. Po startu se dostala do vedení Marie Hlavinková, těsně stíhaná Robinou Bolečkovou. V cíly obě doplatily na přepálený začátek a byly předjeté domácí závodnicí.

Svůj první závod absolvovala i Claudie Dřevová, které chyběly dvě desetiny vteřiny k překonání bájné hranice čtyř minuty na kilometr. Žáci Kryštof Kouřil a Lukáš Košťál skončili na šestém a osmém místě. Utvořili si tím alespoň nové osobní rekordy. Dorostenka Anežka Buzrlová se stala vicemistryní Rakouska, když nestačila pouze na favoritku z Piešťan. Dorostenec Jakub Starnovský se díky mocnému finiši probojoval taktéž na stříbrnou pozici, a také slavil s Anežkou titul vicemistra Rakouska.

V mužích lehké váhy nás statečně reprezentovali Martin Mikýsek a Aleš Suský, kteří jsou v plné přípravě na Mistrovství ČR. Jejich časy a umístění na čtvrtém, respektive sedmém místě, jsou příslibem na republikové přebory. V žákovském závodě družstev mix na 500 metrů naše žactvo podalo velmi bojovný výkon a zaslouženě zvítězili systémem start cíl. Družstvo žactva jelo ve složení Marie Hlavinková, Claudie Dřevová, Kryštof Kouřil a Lukáš Košťál.

Dále následoval závod družstev veteránů, kde břeclavští veslaři zajeli úplně stejně jako družstvo žáků a získali titul Mistři Rakouska. Družstvo veteránů se skládalo ze Slávka Flóruse, Karla Vaňka, Václava Zajdáka a Josefa Akaie.