Velmi úspěšné MČR dorostu, juniorů a seniorů: 4 tituly a celkem 11 medailí!

4. 7. 2017

Čtyři tituly mistrů České republiky a celkově jedenáct cenných kovů – to je skvělá bilance, se kterou se veslaři SVK Břeclav vrátili z Mezinárodního mistrovství České republiky dorostu, juniorů a seniorů, které se konalo o uplynulém víkendu v Labe Aréně v Račicích.

Svoji výbornou sportovní formu z posledních týdnů předvedli mladí břeclavští junioři Dalibor Neděla s Alešem Pospíšilem. Ti naznačili stoupající výkonnost již vítězstvím na kontrolních závodech reprezentačních výběrů před dvěma týdny a na MČR ji potvrdili. Spolu s veslaři VK Ohře Louny Leškem a Bláhou postoupili na čtyřce bez kormidelníka z rozjížďky přímo do finále. Zde si počínali zkušeně, svým soupeřům nedali šanci a zaslouženě si doveslovali pro titul juniorských mistrů ČR. Toto vítězství je pro břeclavské borce o to cennější, že dokázali obhájit titul z loňského roku.

Další titul přidali Aleš s Daliborem na dvojce bez kormidelníka, kde se po pětistovce ujali vedení, které s jasným náskokem udrželi až do cíle před dvojicí z pražského klubu Hamr a VK Ohře Louny. Potvrdili tak, že jsou momentálně nejlepší juniorští nepároví veslaři v republice. Navíc, jejich fináloví soupeři byli vesměs tzv. druhoročáci, zatímco naši veslaři závodí v juniorské kategorii prvním rokem. Nemusíme ani dodávat, že radost našich borců i jejich trenéra Josefa Akaie byla veliká.

A aby toho nebylo málo, dařilo se našim juniorům i na osmě, když si z tohoto závodu přivezli bronzovou medaili. Ve společenství s veslaři z Loun, Otrokovic, Hodonína, LS Brno se z bronzové medaile vedle Aleše a Dalibora radovali i další dva břeclavští veslaři, a to Adam Dalibor Jurčík na háčku a Lukáš Nešpor jako skvělý kormidelník.

Mezi juniory se prosadil dvěma bronzovými medailemi také Dominik Kučera. Nejdříve vybojoval třetí místo na dvojce s kormidelníkem s kolegy z Lokomotivy Beroun, následně uspěl opět s veslaři z Berouna i na čtyřce s kormidelníkem, kde si doveslovali chlapci opět pro bronzovou medaili.

Juniorky Klára Nosková s Leonou Balgovou dosáhly na čtyřce bez kormidelníka na solidní čtvrté místo ve společenství s veslařkami z Neratovic a ČVK Praha. Ve finále B na dvojce bez kormidelníka pak obsadily druhé místo a celkově skončily osmé.

Úspěšné mistrovství pro veslaře SVK Břeclav podtrhli mistrovským titulem na čtyřce s kormidelníkem dorostenci Samuel Polach s Patrikem Ptáčníkem, kteří si doveslovali pro zlato společně s borci ČVK Brno. Chlapci svedli s ostatními posádkami tuhý boj, ale zhruba pět set metrů před cílem soupeři neodolali jejich nástupu a kluci se dostali do jasného vedení, které udrželi až do cíle. Tam mohla naplno propuknout jejich radost.

Svoji kvalitu prokázala i břeclavská dorostenecká osma složená výhradně z veslařů SVK, což je nanejvýš potěšitelné. Ve složení Samuel Polach, Patrik Ptáčník, Lukáš Nešpor, Danny Kubík, Šimon Helešic, Matěj Helešic, Timon Vlašic, Tobiáš Mitrič a kormidelník Adam Jurčík si chlapci doveslovali pro konečné páté místo, když ještě v polovině trati bojovali o medaili.

Dorostenecká párovka (Polach, Ptáčník, Vlašic, Spanakis) se zúčastnila bojů ve finále B, kde po velmi vyrovnaném boji obsadila čtvrté, celkově desáté místo.

Mezi dorostenkami ukázala bojovné srdce Magdalena Novotná, která soutěžila ve třech disciplínách a do Břeclavi přivezla dvě bronzové medaile. Nejprve vybojovala bronzovou medaili na párové čtyřce spolu s veslařkami z Olomouce a Pardubic, když děvčata souboj o druhé místo se závodnicemi z Neratovic a Lysé nad Labem prohrála jen velmi těsně.

Ve finále skifu Magda trochu doplatila na svůj nabitý program a i přes mohutný finiš v závěru jí těsně uniklo třetí místo a musela se spokojit s nepopulární bramborovou medailí. Nicméně Magdalena vesluje mezi dorostenkami prvním rokem a má velký předpoklad bojovat o cenné kovy mezi dorostenkami i příští rok.

Trochu hořkou příchuť má pro Magdu bronzová medaile na dvojskifu, kde veslovala s parťačkou z Uherského Hradiště Adrianou Viceníkovou. O vytoužené stříbro děvčata přišla na posledních metrech trati, když nedokázala odolat finiši soupeřek z Blesku Praha a zaostala za nimi jen necelé dvě desetiny sekundy, což je ve veslování pověstný vlas.

Nejlepším umístěním dorostenek Anny Balgové a Kateřiny Snopkové byla účast v semifinále dvojskifů, nicméně do dalších bojů se již děvčatům nepodařilo postoupit.

Čtvrtý titul pro břeclavský klub vybojovala v královské disciplíně – osmě žen ve společenství s dalšími, zejména moravskými veslařkami  Anežka Buzrlová. Samotný závod měl jednoznačný průběh a vítězná osma projela cílem s více než dvanáctisekundovým náskokem před dalšími loděmi.

O titul mezi skifařkami v kategorii do 23 let do poslední chvíle bojovala Markéta Nedělová, která však ve finiši těsně podlehla Flamíkové z Pardubic, a musela se tak spokojit se stříbrnou medailí. I přes druhé místo Markéta potvrdila svoji vysokou výkonnost z posledních týdnů a právem se může těšit na start na červencovém MS U23 v bulharském Plovdivu.

Další stříbro do sbírky přidala Markéta s Anežkou na párové čtyřce, když spolu s kolegyněmi z Hodonína a Uherského Hradiště podlehly velmi těsně párovce složené z veslařek Slavie Praha, Mělníka a Bohemians Praha.

Mezi muži se představil Aleš Suský, který však letos na medaili nedosáhl a jeho nejlepším umístěním je páté místo na skifu mužů lehkých vah, na dvojskifu se probojoval do finále B.