V Račicích proběhly kontrolní závody veslařů

6. 7. 2020

Minulý týden proběhly v Račicích kontrolní závody veslařů, během kterých měli závodníci kategorie U23 a seniorů možnost vybojovat si reprezentační dres. Vzhledem k velkému počtu přihlášených lodí museli skifaři i skifařky, jejichž závod byl sloučen se závodem dvojek žen, nejdříve absolvovat jízdy na čas startované intervalově, po kterých následovaly rozjížďky, semifinále a finále. Dvojky mužů se musely vypořádat s rozjížďkami, opravnými jízdami a finále.

Během dvou náročných dní se dařilo sourozencům Nedělovým, kteří kontrolní závody završili startem ve finále A, tedy mezi šesti, respektive sedmi nejrychlejšími loděmi. Dalibor si spolu se svým parťákem z Dukly Praha Štěpánem Kellerem doveslovali pro celkové třetí místo, mezi seniory do 23 let byli druzí. I když zpočátku pomýšleli na vítězství, mohou být se svým výkonem v konkurenci dalších 10 lodí spokojeni.

I když Markéta Nedělová v semifinále projela cílem jako čtvrtá a dle postupového klíče by to pro ni mělo znamenat start ve finále B, umožnil jí ústřední trenér reprezentace start ve finále A. To proto, že závody skifařek byly sloučeny se závodem dvojek žen a navíc Markéta měla od dalších nepostupujících lodí poměrně velký odstup. Možnost startu v netradičně sedmičlenném finále Markéta alespoň částečně proměnila v úspěch, když skončila celkově šestá, tedy 5. skifařka.

Kontrolní závody se bohužel vůbec nevydařily Aleši Pospíšilovi startujícímu na skifu. Z jízdy na čas se mu nepodařilo postoupit do dalších bojů a ve finále E pak uzavřel výsledkovou listinu.

Veslaři nyní čekají na výsledek “rokování” trenérů, který určí, zda a do jaké reprezentační posádky usednou pro letošní mistrovství Evropy seniorů a seniorů do 23 let.