V Piešťanech se břeclavským veslařům tradičně dařilo

16. 5. 2016

O víkendu 7. – 8. května se Slovácký veslařský klub zúčastnil Mezinárodní regaty ve veslování o Pohár SNP v Piešťanech. Po oba dny panovalo teplé a slunečné počasí, které ještě více umocnilo radost z úspěchů břeclavských závodníků.

Jako první v sobotu na trať dlouhou tisíc metrů vyjely dvojskify starších žaček. V prvním děleném finále Petra Křivánková a Tereza Melská vybojovaly třetí místo, v druhé jízdě Anna Balgová s Magdalenou Novotnou zvítězily, pro stříbrnou medaili si ve třetí rozjížďce dojely Veronika Vrbasová s Terezou Doležalovou a pro bronz v poslední jízdě Karla Knötigová s Kateřinou Snopkovou. Dorostence Kateřině Mitričové na skifu o kousek uteklo třetí místo. Následovala dělená finále skifů mladších žáků, ve kterých se dařilo začátečníkovi Matěji Kašíkovi, jenž dojel na třetím místě, a taky Matěji Haladymu, který si domů dovezl zlato. Na skifu závodil i Adam Blažek, který si vyjel bramborovou „medaili“. Úspěšné bylo také společenství dvojskifu mladších žákyň, kde si první místo vyjela Adéla Polášková se závodnicí z Hodonína.

Na mladší kolegyně zlatou medailí navázala párová čtyřka juniorek a žen ve složení Markéta Nedělová, Leona Balgová, Klára Nosková a Veronika Brázdová z Hodonína. Mezi juniory na skifu startoval Jakub Klimovič, který dojel třetí a tím se kvalifikoval do nedělního finále B, a poté mezi muži i Petr Rampula, který dojel druhý a postoupil do finále A. V závodech skifů pokračovaly starší žačky, kde bronzová medaile utekla Tereze Melské a pátá dojela Karla Knötigová. O něco lepší výsledek zaznamenaly Petra Křivánková a Anna Balgová, které ve svých jízdách dojely shodně druhé, v další rozjížďce pak suverénně zvítězila Magdalena Novotná. Na pátém místě dojel dorostenec Lukáš Rylich. Na skifu závodila i mladší žačka Adéla Polášková, která skončila na čtvrtém místě, a stejně se umístila i párová čtyřka dorostenců Adam Jurčík, Lukáš Rylich ve společenství. Matěj Kašík spolu se závodníkem jiného klubu dorazili do cíle na šestém místě. Lépe na tom byli Matěj Halady s Adamem Blažkem, kteří si vyjeli bronzovou medaili. Společenství dvojskifu juniorů, dorostenek a žen pak postupně obsadilo všechny tři medailové příčky. Junior Jakub Klimovič spolu s hodonínským závodníkem dojel druhý, dvojskif dorostenek, ve kterém seděla Kateřina Mitričová, dojel třetí a ve dvojskifu žen si pro zlato dojela Markéta Nedělová spolu s hodonínskou kolegyní.

Nedělní program zahájil závod dvojskifů mladších žaček, kde Adéla Polášková opět zvítězila. Další zlatou medaili si vyjela dvojka dorostenců Adam Jurčík a Samuel Polach, kteří poté dojeli spolu s veslaři z Brna na čtyřce druzí. Dvojskif juniorek Klára Nosková, Leona Balgová obsadil třetí místo. Naopak společenství párové čtyřky dorostenek, kde závodila i Kateřina Mitričová, se dařilo lépe a zvítězilo. Párová čtyřka mladších žáků Adam Blažek, Matěj Halady, Matěj Kašík ve společenství a na kormidle s Adamem Jurčíkem po drobném zaváhání na startu dojela druhá. Ve finále B se poté junior Jakub Klimovič umístil na skifu na čtvrtém místě, Petr Rampula si ve Finále A dojel pro třetí a později na dvojskifu pro čtvrté místo.

Párové čtyřky starších žaček skončily druhé a třetí. Bronz si vyjela posádka K. Knötigová, T. Doležalová, K. Snopková a V. Vrbasová s A. Jurčíkem na kormidle a pro stříbro dojela posádka A. Balgová, T. Melská, P. Křivánková a M. Novotná s K. Mitričovou na kormidle. Druhou příčku obsadila i juniorka Klára Nosková na skifu a dvojskif mladších žáků Matěje Kašíka. Ve stejném závodě Matěj Halady s Adamem Blažkem zvítězili.

Za břeclavské veterány závodil v Piešťanech Antonín Přibil, který si na skifu dojel pro druhé a na dvojskifu páté místo. Dvojskif si odjely i zlaté A. Balgová s M. Novotnou, stříbrné P. Křivánková a T. Melská, bronzové K. Knötigová a K. Snopková a „bramborové“ V. Vrbasová a T. Doležalová. Na čtvrtém místě dojela taktéž Markéta Nedělová na skifu, ale moc nesmutnila, protože v kategorii dvojskifů mix, kde spolu v jedné lodi sedí muž/chlapec a žena/dívka, si s přítelem Petrem Rampulou vyjeli zlato. Mix jela i M. Novotná s L. Rylichem, kteří v konkurenci o rok a více starších veslařů dojeli šestí.

Závodníci si na těchto závodech vyzkoušeli různé složení posádek a také otestovali své soupeře, které zanedlouho znovu potkají na blížících se přeborech Moravy.