Úspěšní junioři

12. 4. 2009

Na první důležité veslařské prověrce – Mezinárodním mistrovství ČR na dlouhé dráze v Hoříně u Mělníka se mladým břeclavským veslařům dařilo. Přálo jim nejen počasí, ale i vylosování.

Jako první se vydal na trať David Malík a výborným výkonem si dojel pro 4. místo. Porazil tak řadu favoritů a potvrdil své zařazení do Sportovního centra mládeže. Další břeclavská naděje – Martin Mikýsek dojel na 8. místě a také s jeho výkonem může být trenér Josef Akai spokojen, protože Malík i Mikýsek jsou v juniorské kategorii prvním rokem stejně jako dvojka bez kormidelníka Josef Akai, Jan Krátký.

Tato dvojka si vyveslovala v Hoříně 9. místo a byla společně s Mikýskem nominována reprezentačním trenérem mládeže dodatečně do SCM, což pro břeclavské juniory znamená možnost reprezentačních startů na mezinárodních regatách v Mnichově, Hamburku a Račicích, popř. na juniorském MS ve francouzském Brive-la-Gaillarde.

Další skifař Tomáš Malinkovič dojel uprostřed startovního pole a nekvalifikoval se tak na kontrolní závody v Račicích, které se konají 1. – 2. května 2009. Tady už na dvoukilometrové trati se rozhodne o složení reprezentačních posádek.

V kategorii muži lehké váhy startoval skifař Aleš Suský a mohl být se svým výkonem spokojen, protože 7. místo mu dává šanci bojovat o reprezentační dres s veslaři pražské Dukly také v Račicích.