Úspěchy na Chalupa Cupu

8. 10. 2012

O víkendu se část veslařů ze Slováckého veslařského klubu zúčastnila v Jindřichově Hradci na rybníku Vajgar tradiční mezinárodní veslařské regaty Chalupa Cup. Regata se konala za účasti letošní olympijské vítězky Mirky Knapkové, stříbrného Ondřeje Synka a dalších medailistů ze světových šampionátů a olympijských her. Pochopitelně nemohl chybět ani jindřichohradecký rodák a olympijský medailista Václav Chalupa, na jehož počest se již po dvacáté tato regata konala.

Na rybníku Vajgar probíhal tradičně jak závod veslařských disciplín a tak i závod dračích lodí. Veslařské závody se konají vždy na trati 200 metrů a závod dračích lodí se jel distančně kolem ostrova (zhruba 500 metrů).

Regata začala pro břeclavské veslaře úspěšně. V prvním závodě zvítězil v kategorii veteránů Josef Akai. Poté následoval závod skifu dorostenek, ve kterém další bezpečné vítězství přidala Marie Hlavinková. Následně se postavili na start v kategorii dvojskifu mixů Aleš Suský s Anežkou Buzrlovou. Po loňském vítězství museli letos tvrdě bojovat s posádkou z Třeboně. V cíli naši zvítězili o špičku lodě. Po krátkém odpočinku si Anežka Buzrlová v závodě skifů juniorek zopakovala naprosto stejné vítězství jako ve dvojskifu – o špičku lodě.

Aleš Suský jako jediný závodník ve skifu lehkých vah byl zařazen do závodu o Chalupův pohár mezi elitní veslaře – Ondru Synka, Václava Chalupu, Davida Jirku apod. Zde se těsně nekvalifikoval do finále A.

Po všech těchto závodech čekal břeclaváky distanční závod dračích lodí za tým Alba Lodní doprava. Před nimi startovali největší rivalové z místního Jindřichova Hradce a zajeli vynikající čas. Je škoda, že jsme letos byli oslabeni o některé dragouny, kteří onemocněli či byli pracovně a jinak zaneprázdněni. Čtyřikrát za sebou jsme zvítězili a právě letos toho jindřichohradečtí využili. Pečlivě se na nás připravili a po sériích tréninků kolem ostrova zaslouženě zvítězili zhruba o 4 sekundy před naší lodí, poznamenal kapitán Josef Akai.

Břeclavští draci děkují za podporu majiteli firmy Alba panu Janu Maděřičovi za podporu na účasti této akce.