Úspěch na mezinárodní regatě v Mnichově

12. 5. 2014

Reprezentační a klubové juniorské týmy z celé Evropy a také reprezentace Zimbabwe a Egypta si daly o víkendu dostaveníčko na olympijském kanále v Mnichově. Konala se zde velká mezinárodní juniorská regata, která se považuje, jako prověrka před nadcházejícím ME juniorů. Českou reprezentaci reprezentovali dva veslaři z Břeclavi. Lukáš Helešic se svým kolegou z Pardubic na dvojce bez kormidelníka a Petr Rampula s parťákem z Prahy na dvojskifu.

Lépe si vedl Helešic na dvojce. Sobotní rozjížďky posádka dvojky ovládla a zvítězila s nejlepším časem. V sobotním finále pak naši posádku naprosto zaskočila drtivým nástupem německá reprezentační posádka, která v polovině trati vedla více než o 6 vteřin. Poté nastala stíhací jízda naší dvojky, která snižovala náskok německé dvojice každým zátahem, ale v cíli jí chybělo asi půl loďky na německou reprezentaci. Další posádky Švýcarska, Anglie, Francie a Německa zůstali v uctivé vzdálenosti. Tímto výkonem se posádka dvojky přímo nominovala na mistrovství Evropy juniorů, které se koná v belgickém Hazenwinkelu.

Petru Rampulovi s kolegou z Prahy se v sobotních rozjížďkách nepodařilo postoupit do dalších bojů a v přímém souboji podlehli druhému českému dvojskifu, který bude mít větší šanci pro následnou nominaci na ME. Jejich umístění je bohužel odrazem krátkodobého společného veslování, které po kontrolních závodech neumožňuje více prostoru.

V neděli se pak startovalo v samostatně dělených závodech, kde byli soupeři losováni. Obě posádky s břeclavskými zástupci zvítězily ve svých dělených závodech přesvědčivě systémem start cíl a přivezly cenné kovy.