Trojnásobné zastoupení v anketě o nejlepší sportovce města!

4. 2. 2016

V rámci pátečního Plesu sportovců proběhlo také Vyhlášení nejlepších sportovců města Břeclavi, kde měli veslaři SVK hned trojnásobné zastoupení, a dokonce na stupních nejvyšších.

V kategorii jednotlivců žactva zvítězila třináctiletá Magdalena Novotná, která v uplynulé sezoně zaznamenala několik úspěchů – jako skifařka kromě mnoha vítězství na klubových regatách zůstala neporažena i na Mistrovství Moravy, stříbrnou medaili pak vybojovala na Mistrovství České republiky žactva a dorostu.

Dalším oceněným se stalo družstvo žen SVK Břeclav ve složení Anežka Buzrlová, Markéta Nedělová a Slávka Kouřilová, které se společně zasloužilo o tři tituly mistryň ČR (na osmách na MČR juniorů a seniorů a MČR ve sprintu a na párové čtyřce na MČR ve sprintu), dvě stříbrné medaile (na čtyřce na MČR juniorů a seniorů a na osmě na MČR masters) a jeden bronz (na párové čtyřce na MČR masters) a také o druhé místo z mezinárodní regaty osem BaselHead.

První místo v kategorii jednotlivců dospělých získala Anežka Buzrlová, jež v minulém roce zvítězila na osmě a druhá dojela na čtyřce na MČR juniorů a dospělých a vybojovala již zmiňované druhé místo v závodě osem ve švýcarské Basileji.