Trenér Akai: S naší medailí se tak trochu počítalo

15. 8. 2014

Atmosféra MS byla skvělá. Diváci hecovali domácí reprezentaci na obou březích upraveného starého toku Labe a nás o to více těšilo, že se nám podařilo porazit soupeře rozdílem třídy. Na tribuně byli zástupci všech států, kteří při dojezdu naší dvojky tleskali ve stoje. My jsme měli podél trati naše zástupce, kteří na každých 250 metrech kluky povzbuzovali.

Během mistrovství jsme museli čelit bolesti zad Mirka Jecha. Ten po semifinále navštívil fyzioterapeuta z rakouské výpravy, který ho jemně napravil, aplikoval mu lehkou masáž a uklidnil ho hlavně psychicky.

Úkol naší posádky zněl jasně: jít do semifinále s tím, že máme pošetřit síly, jak jen to bude možné a zároveň postoupit do finále A. Kluci semifinále vyhráli. Před finálovou jízdou si vzal Mirek lék proti bolesti a šel odhodlaně do závodu. Díky strojovému tempu veslovoda Lukáše Helešice a atmosféře závodu podali oba bojovníci výkon za hranicí 100 %.

S naší medailí se tak trochu počítalo. Další dvě posádky měly alespoň postoupit do finále. To se však povedlo pouze nám a dopadlo to nejlepším možným způsobem.