Třeboňská regata 2013

28. 8. 2013

Nedělní finálové jízdy tradiční třeboňské regaty, která se letos konala předposlední prázdninový víkend, překazilo břeclavským veslařům počasí. I přes to nejeli domů s prázdnou.

Pro medaile si na párové čtyřce žaček mladších přijely Tereza Hlavinková a Magdalena Novotná společně s veslařkami z VK Blesk. Na dvojskifu obsadily 4. příčku, stejně jako Tereza na skifu. Magdaleně se v závodě jedenáctiletých skifařek dařilo o něco lépe, závod dokončila na druhém místě, dvě místa před svou oddílovou kolegyní Dominikou Kocmanovou, která teprve sbírá potřebné zkušenosti.

Nejmladším závodníkem SVK Břeclav byl Petr Polášek, který v závodě začátečníků, kde startují desetiletí a mladší závodníci, dojel ve své jízdě na třetím místě. Společně se zkušenějším Matějem Helešicem (3. místo ve finále A na skifu) pak usedli do dvojskifu a dojeli 5. ve své rozjížďce.

V kategorii starších žáků startoval za SVK Břeclav jediný skifař, Radim Dovrtěl. Ten obsadil celkové 11. místo (5. ve finále B). Daliboru Nedělovi a Janu Holbíkovi se podařilo probojovat v poměrně obsazeném závodě dvojskifů do finále A, kde dojeli 6. Všichni tři společně se závodníkem VK Hodonín obsadili na párové čtyřce 4. místo.

Dorostenka Marie Hlavinková proměnila dva ze svých startů v medaili. První získala na párové čtyřce, druhou spolu s Terezou Škvorovou, se kterou letos zazářila na Mistrovství České republiky, na dvojce bez kormidelníka. Na dvojskifu pak společně nezdolaly pouze rakouské závodnice a dojely na 2. místě.

Oba bratři Klimovičovi startovali v kategorii dorostu na skifech. Ondřej se nedokázal probojovat s rozjížděk dál, Jakub dojel 4. ve finále C. Nejlépe si v tomto závodě vedl Lukáš Košťál, který skončil 5. ve finále A. Klimovičovi pak obsadili na dvojskifu 2. místo ve finále C. Všichni břeclavští dorostenci i s třeboňským závodníkem usedli do párové čtyřky, kde závod dokončili na 5. místě.

Obě juniorky startovaly v závodě skifů sloučeném se závodem kategorie žen ve finále B. Anežka Buzrlová zvítězila, zatímco Markéta Nedělová dojela na 6. místě. Na dvojskifu, kde bojovaly také se ženami, nedokázaly porazit své rakouské soupeřky a skončily 2. ve finále A.

Nejlépe si na skifu vedl Petr Rampula, který obsadil 3. příčku ve finále A. Jeho bratr Richard si dojel pro 2. místo ve finále B a oddílový kolega David Halady pro 6. místo ve finále C. Junior Richard Rampula startoval spolu s Alešem Suským v kategorii mužů na dvojskifu, kde dojeli 5. Bratři Rampulovi, Aleš Suský a Lukáš Helešic pak zvítězili v závodě čtyřek nepárových mužů. Aleš nakonec přidal ještě medaili ze skifu.

Za SVK Břeclav startovali také dva veteráni. Karel Vaněk (5. místo na nepárové čtyřce) a nováček Vojtěch Lence dojeli 4. na dvojskifu.

Poslední prázdninový víkend čeká břeclavské veslaře domácí regata, která slibuje hojnou účast závodníku z České republiky i Slovenska. Všichni jsou zváni!