Testování do Sportovního centra mládeže

2. 12. 2012

V sobotu se v Olomouci konaly testy do Sportovního centra mládeže na rok 2013, které jsou primárně určeny pro kategorie dorostu a juniorů, a nově také pro dospělé veslaře do 23 let, kteří budou v případě překonání daného limitu zařazeni do systému SCM+.

Závodníci absolvovali na trenažéru Concept 2 s pojízdným podvozkem dráhu dlouhou 6000 metrů s cílem co nejvíce se přiblížit, či v lepším případě překonat stanovený limit pro svoji kategorii. Úspěšnost byla následně přepočítána na procenta.

Poté, co svou dráhu odjedou i veslaři, kteří startují v neděli v Praze, bude vyhodnoceno 75 závodníků s nejlepšími procenty a ti budou přijati do SCM. Dalším pěti udělí Ústřední trenér mládeže divokou kartu.

Z břeclavských veslařů se těchto testů zúčastnili dorostenka Marie Hlavinková, dorostenci Lukáš Košťál, Jakub Klimovič, Ondřej Klimovič a David Novák, juniorka Markéta Nedělová, junioři Lukáš Helešic, Jakub Starnovský a Richard Rampula a muž lehké váhy Aleš Suský. Juniorka Anežka Buzrlová společně s juniory Davidem Haladym a Petrem Rampulou ze zdravotních důvodů absolvují až náhradní termín.

Pár fotografií zachycující naše závodníky před startem si můžete prohlédnout v naší fotogalerii: http://www.svkbreclav.cz/fotogalerie/sezona-2012/olomouc-id-testy-do-scm/