Suský zvítězil potřetí na halovém triatlonu

29. 11. 2013

Již devatenáctý ročník Veřejného veslařského triatlonu se konal v Lounech. Letos došlo v organizaci k několika změnám, které zatraktivnily sportovní hodnotu podniku. V loňském roce byli pořadatelé trochu zaskočení ohromným zájmem, který dosáhl kritického množství pěti set šedesáti přihlášených. Toto bylo nutno operativně a víceméně nouzově řešit zkrácením drah na polovinu. Letos se ale závod vrátil znovu na původní dráhy 2000 m kolo, 800 m běh, 1000 m veslování. Počet drah se navíc zvýšil z osmi na šestnáct. Díky tomu organizátoři zvládli daleko větší počet startujících.

To vše si vyžádalo změnu pořadí disciplín v pořadí kolo – běh – veslování. A jako bonus byl závěrečný veslařský závod byl přenášený na projektoru a kapacita i divácká atraktivita závod se tím významně zvýšila. V silné mezinárodní konkurenci a absolutní české špičky, kde startovali nejenom veslaři ale také atleti, kanoisté, fotbalisté apod., se břeclavští veslaři neztratili a přivezli kompletní sadu medailí.

Potřetí za sebou suverénně zvítězil v otevřeném závodě mužů třiadvacetiletý Aleš Suský, který si získal značný náskok již po první disciplíně na kole. Stříbro získala juniorka Marie Hlavinková, kterou porazila pouze letošní účastnice mistrovství světa Anna Žabová z Děčína. Bronzovou medaili vybojovala v napínavém závodě mladší sestra Marie – Tereza – v kategorii starších žaček. Na nepopulární čtvrté příčce skončil s odstupem jedné sekundy na medaili Petr Polášek v kategorii nejmladších žáků ročníku 2003.

V o rok starší žákovské kategorii dovesloval Matěj Helešic na 12. a nováček Timon Vlašic na 32. místě. Další následovala silně obsazené kategorii žáků starších ročníku 2000, kde skončil Dalibor Neděla na 28. a David Schuster na 33. místě. Na svých prvních závodech zde startovali následující žáci v kategorii dvanáctiletých. Šimon Odehnal proháněl daleko zkušenější veslaře a jeho šestnácté místo je ve veslařské špičce překvapivé. Odehnalovi oddíloví kolegové Adam Jurčík, Lukáš Rylich a Lukáš Panáček skončili postupně na 40., 48. a 49. místě.