Suský vyhrál popáté veslařský triatlon!

10. 12. 2015

Již XXI. ročník Veřejného halového triatlonu se konal v Lounech v rekordním počtu 553 startujících. 2000 m jízda na spinerovém kole, 800 m běh, 1000 m veslování na trenažéru, to jsou délky disciplín pro dorost a starší. U žákovských kategorií byla délka poloviční. V silné konkurenci zahraničních závodníků i absolutní české špičky, kde startovali nejenom veslaři, ale také atleti, cyklisté, kanoisté, basketbalisté apod., se břeclavští veslaři neztratili a přivezli tři medaile.

Popáté za sebou suverénně zvítězil v otevřeném závodě mužů pětadvacetiletý Aleš Suský, který si získal značný náskok až po druhé běžecké disciplíně.

Další medaili, bronzovou, získal talentovaný Matěj Halady v závodě mladších žáků ročníků 2004.

Náš poslední cenný kov stejné hodnoty získala favorizovaná Magdaléna Novotná v závodě starších žaček. Ve stejném závodě dosáhla Anna Balgová jedenáctého nejlepšího času a na místě 25. skončila Tereza Doležalová, která zde startovala na svých prvních závodech.

V kategorii starších žáků ročníku 2003 doplatil Petr Polášek na slabší běh, ale díky lepšímu trenažéru se probojoval na konečnou 14 pozici. Břeclavští starší žáci ročníku 2002 začali díky Patriku Ptáčníkovi ve velkém stylu, když Patrik ve svém děleném závodě zvítězil. Potom ale přišli na scénu další favorité, kteří si Patrikův čas pohlídali a celkově tedy Patrik skončil na slušném pátém místě. Další v pořadí skončil na 14. místě Timon Vlašic, 35. dojel Šimon Helešic, následovali 39. Jan Turek a 44. Tobiáš Mitrič.

Jedinou dorostenkou startující v břeclavském dresu byla Kateřina Mitričová, která závod dokončila jako 30. V dorostenecké kategorii překvapil Dominik Kučera svým pátým místem a skvělým časem. Dále zde startoval ještě nováček Aleš Pospíšil (25. místo) a v těsném závěsu za ním Adam Jurčík (26. místo).

Mezi ženy startovala Markéta Nedělová a proháněla daleko zkušenější veslařky. Po kole bojovala v běhu o třetí místo, ale nakonec celkové páté místo a čas není špatný výsledek.