Starší žákyně SVK Břeclav přivezly z Mistrovství ČR jednu medaili

27. 6. 2017

S jednou medailí se letos z Mistrovství ČR ve veslování žactva vrátili veslaři SVK Břeclav. Šampionát probíhal od pátku do neděle tradičně na umělém vodním kanále v Račicích.

O medailovou radost se postarala čtyřka s kormidelníkem starších žákyň ve složení Tereza Melská, Petra Křivánková, Karla Knötigová, Sabina Skoumalová a kormidelnice Jana Chlumecká. Nad síly našich děvčat byly pouze veslařky Slavie Praha, které bezpečně zvítězily. Našim veslařkám patří pěkná stříbrná pozice, o kterou svedly tuhý boj se závodnicemi z Otrokovic.

Do finále B párových čtyřek se probojovaly dvě lodi starších žákyň s naší účastí. Prvenství v tomto finále a celkové sedmé místo si připsaly Tereza Melská a Adéla Polášková s veslařkami z Hodonína. Na konečném slušném devátém místě skončila naše stříbrná nepárová čtyřka Melská, Křivánková, Knötigová, Skoumalová.

Na finále C dosáhla ve skifu žákyň starších třináctiletých Adéla Polášková. Ve dvojskifech obsadila ve své rozjížďce Barbora Suchánková s Janou Chlumeckou šesté místo a do dalších bojů se děvčata už nedostala.

V nabité konkurenci dvojskifů starších žáků byli Petr Polášek a Matěj Halady ve své rozjížďce čtvrtí a do dalších bojů chlapci rovněž nepostoupili.

Párová čtyřka s kormidelníkem žáků starších, ve složení Vojtěch Kalužík, Matěj Kašík, Marek Dvořák, Zdeněk Čech s kormidelnicí Terezou Melskou, spíše sbírala zkušenosti a v konečném účtování skončili chlapci pátí ve finále E. Další párovka v této kategorii, ve složení Matěj Halady, Petr Polášek, Adam Maurič, Martin Ježek s kormidelníkem Zdeňkem Čechem, si vyjela čtvrté místo ve finále C a celkově hoši skončili na šestnáctém místě.

V dobrém světle se ukázala čtyřka s kormidelníkem, ve složení Marek Dvořák, Zdeněk Čech, Martin Ježek, Adam Maurič s kormidelnicí Janou Chlumeckou, když tato posádka zvítězila ve finále B a do Břeclavi si přivezla pěkné sedmé místo.