Slovácká regata úspěšná

3. 9. 2007

Poslední prázdninový víkend se areál veslařského klubu Nad splavem zaplnil veslaři z celé Moravy a jejich fanoušky a stal se dějištěm tradiční Slovácké regaty. Břeclavští veslaři dokázali, že ani přes prázdniny nezaháleli a poctivě trénovali na konec sezóny.

Z mnoha zlatých medailí se mohli radovat mladší žáci. Dvojčata Petr a Richard Rampulovi získali zlato na dvojskifu i na skifech. Na čtyřce párové s Lukášem Helešicem, Janem Ručkou a kormidelníkem Jakubem Starnovským dokázali vybojovat zlato jak na kilometrové trati, tak ve sprintu. Helešic dojel na skifu druhý. Mladší žačky Iveta Horáková a Robina Bolečková získaly na skifech první místa, Dagmar Nováková dojela druhá. Bolečková s Novákovou dojely na dvojskifu taktéž na druhém místě. Nejvíce trofejí si z regaty odnesla starší žačka Nikola Tréšková. Zlato dokázala uhájit na skifu, na čtyřce a na čtyřce párové se závodnicemi Přerova a Otrokovic, přičemž čtyřka párová dokázala vybojovat zlato na kilometrové trati i ve sprintu. Čtyřka starších žáků ve složení Matěj Petrjanoš, Miroslav Nádvorník, Roman Pafkovič, kormidelník Tomáš Svoboda, doplněná o veslaře Otrokovic, obsadila druhou příčku. Stejného umístění dosáhl i Petrjanoš na skifu a Pafkovič se Svobodou na dvojskifu. Pafkovič získal na skifu zlato.

Dorostencům se na domácí vodě také velmi dařilo. Všichni si jistě nejvíce váží výhry putovního poháru na osmě. Pro něj si dojela posádka ve složení Tomáš Malinkovič, Pavel Bortlík, Adam Šmerda, David Malík, Martin Mikýsek, Jan Krátký, Ladislav Jelen, kormidelník Miroslav Nádvorník, doplněna o závodníka Olomouce. Malinkovič a Bortlík předvedli krásný závod i na dvojce a také vybojovali zlato. Šmerda a Malík dojeli první na dvojskifu a poté proti sobě poměřili síly na skifech. Na druhém místě dojel Šmerda a za ním Malík. Na prvním místě dojel na skifu i Mikýsek. Dorostenka Tereza Sovová se na skifu, přestože jejích zkušeností v této disciplíně není mnoho, dokázala probojovat až do finále a obsadit třetí příčku. Junior Miroslav Čapka získal na skifu stejnou pozici. Na dvojskifu s Alešem Suským zabojovali a získali druhé místo.

Veteráni Zdeněk Šil, Jan Michálek, Roman Pistovčák, Pavel Prajka, Josef Akai ml. se závodníky Přerova a Brna a kormidelnicí Monikou Akaiovou se na osmě nenechali dorostenci zahanbit a také získali zlato. Stejně dopadli Akai s veslařem Černým z Lysé nad Labem na dvojskifu. Absolutním hřebem celého sportovního víkendu byl závod skifů mužů, ve kterém závodníci bojovali o finanční odměnu darovanou jedním ze sponzorů. V této disciplíně se na druhém místě umístil Josef Akai ml., když skončil pouhých pár setin sekundy za vítězem.