Slovácká regata 2015 s beneficí Piknik na vesláku

19. 8. 2015

Slovácký veslařský klub Břeclav pořádá v svém areálu nad splavem o víkendu 29. – 30. 8. 2015 již tradiční Slováckou regatu. Na Dyji se utkají závodníci veslařských klubů z Čech, Moravy a Slovenska. V napínavých soubojích na vodě budou k vidění veslaři všech věkových kategorií od žáčků, kteří absolvují své první závody, až po zkušené závodníky třídy masters. Závodit se bude ve všech disciplínách – od skifů až po atraktivní závody osem s kormidelníkem.

Diváci, kteří se regaty účastní vždy v hojném počtu, se tentokrát mohou zapojit i do benefice, kterou pořádá charitativní společnost AIDED, pod názvem Piknik na vesláku. Cílem této akce není jen dobře se najíst a pobavit, jak název slibuje, ale především podpořit ty nejmladší břeclavské veslaře kategorie žactva a dorostu.

Právě pro ně chce zakoupit klub z výtěžku této akce zcela novou loď – dvojskifa. Vždy bylo totiž standardem, že tyto děti obdržely většinou staré a velmi opotřebované lodě. Na tom není nic špatného, ale počet trénujících a závodících dětí v těchto kategoriích stále roste. Zároveň nejde zavírat oči před tím, že i konkurence z ostatních klubů se už lépe vybavila. Nová loď by měla být pro děti velkou motivací ke zlepšení a tréninku. Cílem je také vést žáky k větší zodpovědnosti při péči o novou loď, aby vydržela v dobrém stavu co nejdéle.

Přijďte se podívat i vy na Slováckou regatu 2015 a podpořit břeclavské veslaře. Kdoví, možná mezi nimi uvidíte i nějakou budoucí olympioničku nebo olympionika.

Sobotní program začíná v 11 hodin rozjížďkami a dělenými závody žactva. V neděli se pojedou od 9 hodin finálové jízdy všech věkových kategorií. Podrobný program závodu najdete na: http://www.svkbreclav.cz/regata/