Slovácká regata 2008

4. 9. 2008

Za příjemného počasí se konala tradiční Slovácká regata v Břeclavi. Za účasti zástupců 18ti klubů Čech, Moravy, Slovenska a Rakouska se po dva dny v pětiminutových intervalech odehrávaly zajímavé závody. Celý areál Nad splavem byl v obležení závodníků, lodí a stanů. Potěšila účast veslařů z Mělníka a Neratovic, slovenských reprezentantů a největší hvězdou byla bezesporu Gabriela Vařeková, finalistka olympiády z Pekingu. Své kvality prokázala vítězstvím v závodě skif žen Alba a se svou sestrou Barborou ve dvojskifu.

Veslaři si připomněli památku Jana Švédy v závodě párových čtyřek dorostenců. Pro domácí bylo velkou ctí, že první ročník o pohár, který věnoval rodina Jana Švédy, zvítězila posádka Břeclavi ve složení Josef Akai, David Malík, Jan Krátký a Martin Mikýsek. Cenu jim předal úspěšný olympionik Václav Pavkovič. V závodě osem mužů O pohár města Břeclavi měli ve vítězné posádce své zastoupení i břeclavští veslaři. Svoji suverenitu dokázali mistři republiky z Břeclavi. V mladších žácích Petr Rampula a ve čtyřkách žáků Roman Pafkovič, Jakub Starnovský, Tomáš Svoboda, společně s Martinem Kummerem z Olomouce. V závěrečném závodě skifařů mužů o cenu lodní dopravy Alba zopakoval své loňské vítězství Pavel Tlach z  Hodonína.

Během závodů předali správci lodního parku z Břeclavi panu Hajdůškovi medaili za celoživotní přínos sportu poslanec Ladislav Šustr, Ing. Anna Procházková, ředitelka RS ČSTV Jaroslava Schejbalová a starosta města Ing. Dymo Piškula.

Závody v Břeclavi mají po všech stránkách trvale svoji vysokou kvalitu a veslařský klub děkuje svým příznivcům a sponzorům za podporu a pomoc.

Úspěšný víkend měli během regaty letošní mistři republiky ve čtyřkách s kormidelníkem. Roman Pafkovič se podílel jedním gólem na vítězství žáků MSK Břeclav A 5:2 na Slovácku B a Tomáš Svoboda přispěl dvěma zásahy k gólové nadílce 13:0 MSK C – Charvatská Nová Ves.