Šest titulů Mistra Moravy pro SVK Břeclav

11. 6. 2012

O uplynulém víkendu se na brněnské přehradě konalo Mistrovství oblasti Morava. I přes nepřízeň počasí a absenci nejlepších juniorských závodníků, kteří tou dobou bojovali o medaile na juniorském Mistrovství Evropy, bylo k vidění mnoho zajímavých závodů.

První oblastní titul pro Břeclavany získali mladší žáci Jan Holbík a Dalibor Neděla ve společenství s Uherským Hradištěm a Otrokovicemi na párové čtyřce s kormidelníkem, když zvítězili s náskokem více než 10 sekund. V závodě skifů skončil Jan Holbík na 3. místě mezi dvanáctiletými a Vlastimil Duchoň byl pátý mezi jedenáctiletými. V závodě dvanáctiletých startoval také Dalibor Neděla, ale do finálových bojů se neprobojoval, stejně tak jako Vlastimil Duchoň ve dvojskifech se závodníkem Uherského Hradiště.

V kategorii mladších žaček se představily celkem tři břeclavské skifařky. Svůj úplně první závod v životě absolvovala Lucie Štěpánková, pro kterou představoval spíše nabytí zkušeností. Tereza Hlavinková potvrdila svou roli favorita, zvítězila a získala tak pro Břeclav druhý titul. Hana Trčková obsadila 2. místo. Na dvojskifu se Tereza Hlavinková s Hanou Trčkovou dostaly do finále, ve kterém skončily čtvrté.

Mezi staršími žáky se nejvíce dařilo Jakubovi a Ondřejovi Klimovičovým, kteří se na dvojskifu dostali do finále, ve kterém skončili na 2. místě. Párová čtyřka ve složení Jakub Klimovič, Ondřej Klimovič, Marek Kašpar a David Novák dojela čtvrtá, stejně tak jako čtyřka nepárová, ve které seděl Ondřej Klimovič, Radim Dovrtěl, Marek Kašpar a David Novák. Ve skifech se představili Radim Dovrtěl a Matouš Helešic. Radim Dovrtěl postoupil do finále, ve kterém si vyjel konečné 5. místo a Matouš Helešic, který ještě nemá v této disciplíně moc zkušeností, vypadl v rozjížďce.

Mezi skifařkami dorostenkami obsadila velice dobré třetí místo Marie Hlavinková, její kolegyně Eva Šragová a Robina Bolečková nepostoupily z rozjížděk. Dvojskif Marie Hlavinková, Markéta Nedělová nestačil pouze na favorizované společenství Brna s Přerovem, obsadil tím pádem druhé místo. V závodě párových čtyřek do lodě usedly společně všechny již zmíněné břeclavské dorostenky a dojely si pro 3. místo.

Želízkem v ohni pro Břeclavské byl dorostenecký skifař Petr Rampula. Svou rozjížďku suverénně vyhrál, ale ve finále však nestačil na Šimoníka z Uherského Hradiště. Oba jmenovaní spolu vytvořili společenství na dvojskifu a vybojovali klubu další cenný titul. Pro titul Mistrů Moravy si přijela i dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic, Richard Rampula. Na druhém místě skončila párová čtyřka Lukáš Helešic, Petr Rampula, Richard Rampula, Kryštof Kouřil a na místě pátém ve stejném závodě loď, ve které seděl Lukáš Košťál. Na čtyřce nepárové skončili Lukáš Helešic, Richard Rampula, Kryštof Kouřil a Lukáš Košťál třetí.

Všechna tři umístění „na bedně“ brala juniorka Anežka Buzrlová, když skončila třetí na skifu, druhá na dvojskifu s Olomoucí a zvítězila v párové čtyřce společně s Olomoucí, Hodonínem a Přerovem.

Po delší době sedl za veslo i Roman Pafkovič. K překvapení všech i sebe samého obsadil ve skifu juniorů 2. místo.

Aleš Suský, který startoval v závodě skifů mužů lehkých vah, oslavil své narozeniny vítězstvím a ziskem titulu Mistra Moravy.

I v kategorii žen měla Břeclav svou zástupkyni. Petra Pafkovičová ve společenství Přerova a obsadila druhé místo na párové čtyřce bez kormidelníka.