Šest medailí pro břeclavské barvy z MČR dorostu, juniorů a seniorů

1. 7. 2019

Za panování tropických teplot proběhlo o uplynulém víkendu v Labe Aréně v Račicích Mezinárodní mistrovství České republiky dorostu, juniorů, seniorů B a seniorů. Nechyběli při něm ani břeclavští veslaři, kteří na místním kanále vybojovali jednu zlatou, čtyři stříbrné a jednu bronzovou medaili.

Jediný titul mistrů republiky pro břeclavské barvy získali Dalibor Neděla s Alešem Pospíšilem a Lukášem Nešporem na dvojce s kormidelníkem mužů, kteří soupeřům nedali šanci a systémem start-cíl s pohodlným náskokem zvítězili.

Další medailí do sbírky Neděly a Pospíšila je stříbro z dvojky bez kormidelníka mužů do 23 let. Chlapci tentokrát nestačili na své rivaly z SK Hamr, a i když v poslední pětistovce jejich náskok snižovali, museli se spokojit s druhým místem.

Podobný průběh měl i závod Markéty Nedělové s Alenou Schejbalovou ze Slavie Praha na dvojskifu žen. Rozdíl mezi jejich lodí a lodí soupeřek se postupně tenčil, avšak v cíli stále činil půl délky. Markéta si tedy na krk pověsila také cenný kov stříbrné barvy.

Třetí sadu stříbrných medailí pro Slovácký veslařský klub vybojovali dorostenci Marek Dvořák, Martin Ježek, Petr Polášek a kormidelník Matěj Halady spolu se závodníkem Slávia STU Bratislava na čtyřce s kormidelníkem dorostenců. Oproti minulému roku si tak o jednu příčku polepšili.

Příjemným překvapením se na závěr programu celého mistrovství stalo stříbro Markéty Nedělové a závodnic dalších šesti klubů, které společně usedly do osmy žen a trpělivým výkonem se propracovaly až na druhou pozici.

O jediný bronz pro Slovácký veslařský klub se postarali Adam Dalibor Jurčík a Pavol Taraba z Piešťan na dvojce bez kormidelníka mužů lehkých vah do 23 let.

V průběhu neděle bylo k vidění i několik dalších kvalitních výkonů břeclavských veslařů, kteří se probojovali do finále A. Pro neoblíbenou „bramborovou medaili“ si doveslovali Anna Balgová na skifu juniorek a Adam Dalibor Jurčík na dvojskifu mužů lehkých vah. Tři pátá místa přidali naši závodníci na osmách – dorostenci Marek Dvořák, Martin Ježek, Petr Polášek, Hugo Pfeifer a korm. Matěj Halady, dorostenky Karla Knötigová, Sabina Skoumalová a Tereza Melská a juniorka Anna Balgová.