Šest břeclavských dorostenců pojede na Evropu

19. 5. 2008

Velkého úspěchu dosáhli břeclavští veslaři na Mezinárodní regatě v Brně, která se konala tento víkend na brněnské přehradě. Tradičně se sjíždí na tuto regatu evropská špička, která zde má jednu z posledních možností porovnat sílu soupeřů před mistrovstvím světa juniorů či dorosteneckým středoevropským mistrovstvím států CEFTA. Právě na základě výsledků z této regaty se dělala konečná nominace dorosteneckého reprezentačního družstva na mistrovství států CEFTA.

Z břeclavských veslařů dosáhl nejlepšího výsledku Martin Mikýsek v závodě skifu dorostenců, kde ve finále jako jediný český zástupce zvítězil před skifaři z Německa, Rumunska, Maďarska, Rakouska a Slovinska a je v nominaci na skif. Čtyřka bez kormidelníka dorostenců ve složení Josef Akai, Jan Krátký, David Malík a Adam Šmerda svým bojovným výkonem obsadila třetí místo za lodí Slovinska a lodí brněnského společenství a je v nominaci na čtyřku s kormidelníkem. V konečné nominaci reprezentačního družstva mají břeclavští dorostenci největší zastoupení ze všech oddílů z ČR!

V dalších závodech bojovali břeclavští následovně: Tereza Sovová skončila na třetím místě v závodě osem juniorek ve společenství se závodnicemi z Přerova, Uh. Hradiště a ČVK Brno. Petra Pafkovičová v závodě dvojskifů dorostenek ve společenství s hodonínskou veslařkou zvítězili ve finále B a obsadili 7. místo. Taktéž vítězství ve finále B a 7. místo obsadila čtyřka párová dorostenců J. Akai, M. Mikýsek, J. Krátký a D. Malík. O stupínek níže na 8. místě skončil Aleš Suský ve čtyřce párové juniorů s hodonínskými veslaři. Další břeclavské posádky: Petra Pafkovičová na skifu, dvojskif dorostenců Ladislav Jelen a Miroslav Nádvorník, dvojskif juniorů Miroslav Čapka, Aleš Suský a juniorský skifař Tomáš Malinkovič se ze silného mezinárodně obsazeného startovního pole neprobojovali přes síť rozjížděk dále.