Senzace v Jindřichově Hradci

7. 10. 2009

Již 17 let se na přelomu září a října scházejí v Jindřichově Hradci nejlepší čeští veslaři, aby ukončili závodní sezónu veslařskou exhibicí na netradiční krátké trati 200 metrů na rybníce Vajgar. Nedílnou součástí této exhibice je také závěrečný podnik seriálu dračích lodí Dragon Boat Grand Prix, dále závod firem a závod měst o pohár firmy Pro Invest.

Po senzačním loňském vítězství břeclavských veslařů v závodě měst čekal tuto posádku nelehký úkolv obhajobě vítězství a překrásného poháru. Tým z Prahy si brousil zuby na vítězství a poskládal posádku z kanoistů a bývalých veslařských reprezentantů. Proto kapitán naší dračí lodě Josef Akai st. složil tu nejsilnější posádku z výkonných veslařských juniorů doplněných zkušenými borci s dobrou technikou. V samotném závodě se naší posádce dobře podařil start, kde získaný náskok další dotírající lodě již nestihly do cíle zlikvidovat. Naše posádka vítězství obhájila a přivezla již do trvalého držení pohár firmy Pro Invest.

Břeclavští veslaři startovali také v závodě firem, kde reprezentovali firmu Alba lodní doprava Břeclav a skončili na pěkném třetím místě za domácí posádkou z Jindřichova Hradce a posádkou z Prahy. V tomto závodě byla povinnost mít v dračí lodi nejméně čtyři ženy.

O vítězství v závodě Měst se zasloužili tito členové posádky: Josef Akai, Slávek Flórus, Václav Tuček, Luboš Krátký, Pavel Prajka, Roman Pistovčák, Aleš Špringinsfeld, Miroslav Peňáček, Oldřich Prasens, Ladislav Nakvasil, Radomír Bortlík, Josef Akai jun., Tomáš Malinkovič, Martin Mikýsek, David Malík, Honza Krátký, Aleš Suský, Ladislav Jelen, Petr Hořovský, Honza Lukačevič, Jolana Hořovská a Víťa Zoubek.

V závodě firemních posádek Nikola Nováková, Jana Nakvasilová, Yveta Štvrtecká a Monika Akaiová vystřídali Honzu Lukačeviče, Slávka Flóruse, Václava Tučka a Radomíra Bortlíka.