Reprezentační kontrolky veslařů

5. 5. 2011

Letošní rok je nominační k účasti na Olympiádě v Londýně. Právě proto se představila celá česká veslařská elita na Kontrolních reprezentačních závodech v Račicích. Jedinou jistotu má snad nejlepší světový veslař Ondřej Synek, který díky svým kvalitám závodil s dvojkami bez kormidelníka. Nakonec by se zařadil na sedmé místo.

Naopak Mirka Knapková odešla poražena mladou Jitkou Antošovou. Celé závody byly poznamenány nástupem mládí a zdá se, že tento nástup zachytili i břeclavští veslaři. Zejména Martin Mikýsek – první rok v mužské kategorii – dojel na třetím místě v kategorii lehkých vah za neporazitelnými dvojčaty Vetešníkovými z pražské Dukly.

Tímto výsledkem byl Martin nominován do dvojskifu, který se bude pokoušet o účast na Olympiádě. Aleš Suský se v tomto závodě pohyboval na sedmém místě a toto umístění mu zaručuje místo v reprezentační párové čtyřce. Svůj první rok v kategorii dorostu začali mimořádně Lukáš Helešic a Richard Rampula, když byli přiřazeni mezi juniory a ani tady se neztratili, skončili celkově desátí a jako nejlepší dorostenecká dvojka si zajistili reprezentační dres pro závody olympijských nadějí CEFTA.

Dorostenec Jakub Starnovský byl také zařazen mezi juniory, kde skončil celkově dvanáctý a vyjel si tak nominaci na mezinárodní regatu do Mnichova. Anežka Buzrlová dojela na skifu druhá a taktéž byla nominována na regatu do Mnichova. Petr Rampula skončil mezi dorostenci na desátém místě. Závody poznamenalo počasí a silný vítr, který ovlivnil výsledky některých závodů, přesto se z pohledu břeclavských jednalo o mimořádně úspěšné závody, které vzbudily zájem reprezentačních trenérů o břeclavské odchovance.