Report z Otrokovických sprintů

10. 10. 2007

Na závěr veslařské sezóny jeli břeclavští veslaři na závody do Otrokovic. Před několika lety se přesunuly tyto závody z areálu veslařského klubu na atraktivní 450 metrovou dráhu přírodního koupaliště za městem. O oblíbenosti těchto závodů svědčí, že se zde setkali zástupci všech moravských oddílů a soutěžili o hodnotné ceny a příjemné pocity vítězů.

Představili se zde i odchovanci Otrokovic, kteří nyní závodí za pražskou Duklu, mezi nimi i účastník nedávného Mistrovství světa Vlastimil Čabla. Během sedmihodinového závodního pořadu, kdy startovali po pěti minutách jednotlivé disciplíny, bylo často vidět na čelních pozicích veslaře SVK Břeclav.

Letos se mimořádně dařilo mladším žákům na skifech i dvojskifech. Velmi cenné bylo prvenství Richarda a Petra Rampulových, Jakuba Starnovského a Lukáše Helešice s Janem Ručkou na kormidle, kteří na domácí vodě porazili bronzovou posádku z mistrovství republiky - veslaře z Otrokovic. Vůbec nejúspěšnější byl Petr Rampula, který vyhrál při všech svých startech na skifu i dvojskifu. Pozici nejlepší skifařky Moravy obhájila Iveta Horáková v mladších žačkách. Nikola Tréšková byla druhá na skifu starších žaček a ve starších žácích dojel na skifu Roman Pafkovič druhý.

Druhé místo zajela i dvojka dorostenek Petra Pafkovičová, Tereza Sovová. V nejvíce obsazeném závodě skifu dorostenců dojel Josef Akai nejml. na třetím místě před čtvrtým Janem Krátkým. Mezi dorostenkami dojela na skifu Pafkovičová třetí. Svoji první závodní sezónu ukončili třetím místem na párové čtyřce nejmladší žačky Robina Bolečková, Jitka Šurečková, Dagmar Nováková a Markéta Akaiová s kormidelnicí Adrianou Švédovou. Mezi juniory zajel Aleš Suský na čtvrtém místě. V závěrečném závodě párových čtyřek dorostenců zvítězila sestava Tomáš Malinkovič, Pavel Bortlík, Martin Mikýsek doplněná olomouckým Vítem Slavíkem.