Rekordní Český pohár

11. 1. 2010

Pořadatelé 3. kola Českého poháru na veslařském trenažéru v Hradci Králové po loňské úspěšné premiéře opět zvolili prostředí čtyřhvězdičkového hotelu Černigov a vyplatilo se jim to. Závodníci se jim odměnili výbornými časy a také juniorským rekordem ČR, který pokořil stříbrný medailista z loňského MS Jakub Podrazil z VK Blesk Praha.

Letošní konkurence v juniorské kategorii je mimořádně silná a kvalitní. Veslaři by se rádi předvedli před domácím publikem na červencovém MS v Račicích. Břeclavští junioři si zlepšením svých osobních rekordů opět dokázali, že zimní příprava je kvalitní a čtvrté místo Martina Mikýska řadí do role uchazečů o medaili na mistrovství ČR v Neratovicích. Ani osobní rekord Davida Malíka nestačil na první desítku, ale s 11. místem při počtu 50 účastníků může být spokojen, stejně jako Jan Krátký, který se umístil v polovině závodního pole.

Svůj první závod odjela nadějná dorostenka Anežka Buzrlová a ve své rozjížďce obsadila druhé místo. V celkovém pořadí však nestačila na mnohem zkušenější soupeřky i přesto, že si také zlepšila svůj osobák. Juniorka Petra Pafkovičová si jízdou zkušené závodnice zajela svůj standardní čas a pokusí se na MČR, kam se kvalifikovala, své umístění ještě vylepšit. Nastupující generace dorostenců šlape na paty svým starším kolegům a tak se v nejpočetněji obsazeném závodě bohužel nepodařilo prosadit Romanu Pafkovičovi ani Davidu Cupalovi a skončili v druhé polovině startovního pole.

V kategorii mužů lehkých vah závodil břeclavský Aleš Suský s medailisty z MS a tak jeho 11. místo je ve srovnání s těmito úspěšnými borci úspěchem. Za měsíc čeká většinu břeclavských závodníků mistrovství republiky v Neratovicích.