Rampulovi opět vítězi

26. 8. 2008

Nepříznivé počasí na Mezinárodní regatě v Třeboni se podepsalo na výkonech a umístění zejména mladých břeclavských veslařů. Se střídavými úspěchy závodili na rybníku Svět nejen se soupeři, ale i s velkými vlnami a silným větrem. Na složení posádek měly také vliv dovolené a poměrně nezvykle vysoká nemocnost.

V letošní sezoně suverénní a neporažený dvojskif  žáků Petr a Richard Rampulovi opět jasně zvítězil. Nováček David Halady s Lukášem Košťálem dojeli v B finále na 1. místě a obsadili celkově 7. místo. Mladší žačky Horáková, Bolečková, Akaiová ve společenství se závodnicí z Prahy obsadily na čtyřce 3. místo.

Vítězství v těchto obtížných podmínkách slavili dorostenci Josef Akai a Jan Krátký na čtyřce ve společenství s LS Brno, když porazili klubové posádky LIA Wien a Blesku Praha. Také veteráni Šil a Michálek si dobře poradili s rozvlněnou hladinou a získali zlaté medaile, které jim předal Václav Chalupa. Naopak starší žák Tomáš Svoboda tolik zkušeností ještě nemá a tak skončil ve finále B dvojskifu na 2. místě. Petra Pafkovičová dojela ve společenství s Brnem na čtyřce druhá. Dorostenec Krátký a junior Malinkovič postoupili na skifu do finále A a shodně obsadili pěkné 5. místo. Dvojskif juniorů Bortlík, Malinkovič v početné mezinárodní konkurenci vybojovali solidní 7. místo.