První letošní mistrovské závody za námi

23. 4. 2013

V sobotu 6. dubna se konalo XIV. Mistrovství ČR na dlouhé dráze v Hoříně.

Závodníci startovali za sebou po třiceti sekundových intervalech v přesně stanovený čas. Bojovalo se o medaile, zařazení do Sportovního centra mládeže, ale především o účast na kontrolních závodech v Račicích, které slouží k sestavení posádek na Mistrovství středoevropských států CEFTA, Mezinárodní regatu v Mnichově, nebo také Mistrovství Evropy v Bělorusku. Počasí bylo z rána přijatelné, ale postupem dne začal foukat nepříjemný protivítr. V cíli byl pro závodníky připraven vyhřívaný stan.

Nejmladšími závodníky našeho klubu, kteří mohli startovat, byli bratři Klimovičové, kteří kvůli potížím s lodí zmeškali svůj startovní čas. Vystartovali asi o 8 minut později, čímž se vyřadili z možnosti zajet dobrý výsledek. Nakonec dojeli na 16. místě. Lukáš Košťál, který po tréninkovém výpadku měl co dohánět, dojel na 27. místě.

Jedinou naší závodnicí v kategorii dorostenek byla Marie Hlavinková. I přes zdravotní problémy dojela na 9. místě.

V kategorii juniorek se představila Anežka Buzrlová, která se přes zdravotní problémy rozhodla startovat. Nakonec dojela na 8. místě a kvalifikovala se na kontrolní závody do Račic. Další závodnicí v této kategorii byla Markéta Nedělová a závod dokončila na 14. místě.

Mezi juniory startoval Petr Rampula, který podal velmi dobrý výkon a umístil se na 8. příčce. Richard Rampula, který jezdil s Lukášem Helešicem na dvojce bez kormidelníka, letos poprvé startoval mezi skifaři a obsadil 15. místo. Nedávno složená dvojka juniorů Lukáš Helešic a Jakub Starnovský se v této technicky náročné disciplíně dokázali prosadit a dojeli na 3. místě. Tímto se také kvalifikovali na kontrolní závody do Račic.

Poslední závodník SVK Břeclav Aleš Suský se v kategorii mužů lehkých vah umístil na 7. místě.

Kontrolní závody na umělém veslařském kanále v Račicích se konají 20. – 21. 4. 2013. Na základě výsledků budou vybraní juniorští reprezentanti následující víkend startovat na Mezinárodní regatě v Mnichově.