Primátorští vítězové z Břeclavi

8. 6. 2011

Již devadesáté osmé Pražské primátorky jsou obrovským lákadlem pro veslaře a příznivce tohoto sportu. Ve dvou skupinách dorazila do Prahy početná skupina břeclavských veslařů. Jedni z Maďarska již v pátek a zbytek výpravy v sobotu ráno. Premiérově se tohoto závodu zúčastnili i žáci na párových čtyřkách.

U chlapců to bylo složitější, když se museli prokousávat systémem rozjížděk a semifinálových jízd. Tam bohužel Lukáš Košťál, Kryštof Kouřil a dvojčata Ondřej a Jakub Klimovičovi skončili. Žačky Robina Bolečková, Claudie Dřevová, Marie Hlavinková a Iva Bortlíková měly přímo finále ve kterém dojely na třetím místě.

V dorostencích jsme měli zastoupení ve dvou lodích. Jakub Starnovský startoval ve vysoce favorizované lodi českého společenství a Petr a Richard Rampulovi, Lukáš Helešic a David Halady startovali ve společenství s Lodními sporty. Důvody tohoto dělení byly dva. V době, kdy se vytvářely posádky, nikdo nepočítal s tím, že loňští žáci budou tak významně bodovat mezi dorostenci a hlavně to, že břeclavský klub nemá schopnou loď. Podobný důvod byl i u dorostenek. Zatím co Anežka Buzrlová přestavuje mezi dorostenkami špičku a seděla v lodi jednoho z favoritů, zbytek břeclavských dorostenek jel do Prahy hlavně nasát atmosféru tohoto jedinečného závodu.

V nedělním finálovém bloku se již po ránu představila v lodi veteránek Slávka Kouřilová. Představení to bylo vítězně a hlavně znamenalo obhajobu loňského prvenství. V dorostencích potvrdila loď se Starnovským předpoklady a dojela pro prvenství v tomto závodě. Loď se zbytkem břeclavských dorostenců bojovala do poslední chvíle o druhé místo a zřejmě se projevila i únava z předešlých dnů a dojela na velmi dobrém třetím místě. Loď dorostenek s Buzrlovou dojela ve svém finále na třetím místě.