Primátorské osmiveslice

8. 6. 2008

95. ročník Primátorských osmiveslic přivítal veslaře z celé ČR, protože už jen účast na těchto prestižních závodech znamená pro všechny generace veslařů velkou čest. Potvrdila to také účast vítěze Světového poháru z Lucernu skifaře Ondřeje Synka.

Také břeclavští junioři a dorostenci zasáhli do bojů o cenu primátora Prahy. Sobotní rozjížďky a semifinále už naznačily šance jednotlivých posádek. Bohužel jeden z favoritů na dobré umístění – osma dorostenců společenství Brna a Břeclavi – J. Akai, J. Krátký, doplatil na diskutabilní rozhodnutí rozhodčího a byl po diskvalifikaci vyřazen. Další osma, ve které zasedli D. Malík, L. Jelen, A. Šmerda, M. Mikýsek, korm. M. Nádvorník ve společenství s Uherským Hradištěm, Otrokovicemi a Brnem, vyhrála B finále  a obsadila celkově 6. místo. Vítězství by bylo ještě zřetelnější, ale zde opět rozhodčí z nepochopitelných pochybili, když v polovině závod přerušili a nechali jej zopakovat.

Juniorská  osma Přerova, Otrokovic a Břeclavi – T. Malinkovič, P. Bortlík, A. Suský, korm. M. Nádvorník dojela v B finále na 3. místě. Po delší době závodily ve veteránské osmiveslici B. Mikýsková, S. Kouřilová a ve společenství moravských a pražských klubů obsadily 2. místo.