Přebory škol ve veslování na trenažérech

21. 3. 2010

V pátek 26. března se v Domě školství v Břeclavi uskutečnil IV. ročník Přeboru škol ve veslování na trenažérech. Tato akce se koná každoročně na jaře, ve spolupráci – veslařský klub Břeclav a Město Břeclav.

Letošní rok byl rekordní, jak v počtu zúčastněných startujících žáků, tak i v počtu škol. Celkem startovalo 8 základních škol, které vyslali 86 žáků. Poprvé v pátek startovali zástupci Gymnázia Břeclav a ZŠ Jana Noháče ze Staré Břeclavi a hned na poprvé získali medailové umístění. Startovalo se v kategoriích mladší žáci(čky) 4.-5.třída, starší žáci(čky) 6.-7.třída a kategorie dorost 8.-9. třída. Jedno pravidlo ale dodržujeme, že v závodech nesmí startovat členové veslařského klubu.

Deset nejlépe umístěných žáků boduje a škola s nejvíce body získává do ročního držení Putovní pohár místostarosty Města Břeclav a menší repliku do trvalého držení. Mezinárodní statut tohoto přeboru udělala Základní škola z Pezinku, která na veslařských trenažérech trénuje s žáky v rámci tělesné výchovy a výsledky byly obdivuhodné. Kde startovali žáci z Pezinku, tam měli medaili.

Pohár získala ZŠ Kupkova, 2. ZŠ Pezinok, 3. ZŠ Komenského, 4. ZŠ Slovácká, 5. ZŠ Valtická, 6. ZŠ Kpt. Nálepky, 7. ZŠ J. Noháče, 8. Gymnázium Břeclav.

Zástupce města Milan Vojta si pochvaloval průběh závodů, sportovní nadšení a povzbuzování všech žáků, kteří tímto dělali skvělou atmosféru. Chceme poděkovat všem základním školám za vyslané reprezentanty a těšíme se na další ročník.