Přebor škol ve veslování na trenažérech

6. 3. 2012

V pátek 2. března se v Domě školství v Břeclavi uskutečnil VI. ročník Přeboru škol ve veslování na trenažérech. Tato akce se koná každoročně na jaře, ve spolupráci – veslařský klub Břeclav a Město Břeclav. Letošní rok se zúčastnilo šest Základních škol.

Soutěžilo se v kategoriích mladší žáci(čky) 4.-5. třída, starší žáci(čky) 6.-7. třída a kategorie dorost 8.-9. třída. V této soutěži nesmí startovat registrovaní členové veslařského klubu. Ti pomáhali při organizaci závodů.

Nejlépe umístění žáci bodují a škola s nejvíce body získává do ročního držení Putovní pohár místostarosty Města Břeclav a menší repliku do trvalého držení.

Pohár získala ZŠ Kupkova pouze o tři body před ZŠ Valtická, třetí ZŠ Kpt. Nálepky, čtvrtá ZŠ Komenského, pátá Slovácká a na šestém místě ZŠ Valtice.

Vítězové kategorií

  • Kategorie 4.-5.tříd: Hana Trčková a Radim Galba
  • Kategorie 6.-7.tříd: Leona Balgová a Matěj Šmerda
  • Kategorie 8.-9.tříd: Dagmar Musilová a Patrik Kristýn

Jako zpestření závodů byl i vložený závod veslařů a následně i dospělých. Místostarosta Města Břeclav Ing. Luboš Krátký, Zdeněk Filípek, majitel firmy Europrinty a zástupkyně školy Valtická Bc. Jitka Martínková si to rozdali za velkého aplausu žáků v závodě na 200 metrů.

Chceme touto cestou poděkovat sponzorům (Europrinty a Hortim) za podporu v tomto atraktivním školském klání. Organizátoři pak poděkovali všem školám za vyslané reprezentanty a těší se na další ročník. Slovácký veslařský klub dává možnost využít zkušebních tréninků v rámci výuky tělesné výchovy a zároveň výuku správné veslařské techniky.

Výsledky 2012