Povedené mistrovství republiky na trenažérech

18. 2. 2019

Vrchol zimní trenažérové sezony se po třech letech opět vrátil do Neratovic. V sobotu v místní sportovní hale proběhlo XXVI. Mezinárodní mistrovství České republiky v jízdě na trenažéru, na kterém nechyběli ani břeclavští veslaři. A nevedli si vůbec špatně – padly hned tři osobní rekordy!

Nováčky v kategorii mužů jsou od letošní zimy Aleš Pospíšil s Daliborem Nedělou. Jejich páté, respektive sedmé místo mezi závodníky do 23 let a celkové třinácté a patnácté místo mezi pětačtyřiceti startujícími bez rozlišení věku je tak velmi slušné. Navíc oba svými novými osobními rekordy s přehledem splnili limit stanovený pro možnost ucházet se v letošním roce o reprezentaci. Aleš se s dvoukilometrovou tratí vypořádal v čase 6:11,6, Dalibor ji zvládl za 6:13,6. Limit pro „třiadvacítky“ je přitom šest minut a dvacet vteřin.

O další pokořený „osobák“ se postarala Markéta Nedělová. Svůj nejlepší čas stlačila oproti minulému roku o další čtyři vteřiny na 7:04,6, což jí zajistilo šesté místo v kategorii žen. I Markéta s pohodlným náskokem splnila reprezentační limit, který je pro seniorky A stanoven na 7:11.

Posledním startujícím v břeclavském dresu byl Adam Dalibor Jurčík v kategorii mužů lehkých vah. Svým patnáctým místem mezi závodníky do 23 let a celkovým třiadvacátým místem uzavřel výsledkovou listinu.

Opomenout nemůžeme ani kvalitní výkony našich odchovanců. Lukáš Helešic v dresu Dukly nenechal nikoho na pochybách, že je momentálně jedním z nejlepších českých veslařů, když se v osobním rekordu 5:53,5 stal mistrem republiky. Magdalena Novotná startující za Pardubice skončila mezi osmatřiceti juniorkami na slušném osmém místě. Navíc oba splnili limity stanovené ústředním trenérem.

Břeclavské veslování má tedy za sebou úspěšný víkend a nyní již závodníky čeká přesun na vodu a příprava na letní část sezony.