Pohár České republiky v jízdě na veslařském trenažeru má dva vítěze z Břeclavi!

5. 2. 2017

Veslaři Slováckého veslařského klubu Břeclav zaznamenali výrazný úspěch v Poháru ČR 2016 – 2017 v jízdě na veslařském trenažeru. Jedná se o dlouhodobou soutěž sestávající ze tří závodních kol, která se letos jela v Hostivici, Ústí nad Labem a Pardubicích.

V kategorii mužů lehkých vah zvítězil Aleš Suský, kterému se podařilo vyhrát jak závody v Hostivici, tak v Ústí. Vzhledem k velkému bodovému náskoku, který si po prvních dvou kolech poháru vytvořil, si mohl dovolit v posledním kole v Pardubicích nestartovat. I tak mu celkový bodový příděl (za vítězství je 15 bodů) stačil k tomu, aby celkově první místo ve své kategorii uhájil.

Podobně jako Alešovi se vedlo také Markétě Nedělové, které se podařilo zvítězit v kategorii žen. Markéta byla v prvním kole třetí, ve druhém kole pátá, ale druhé místo z Pardubic, posledního kola, ji vyneslo na celkovou první příčku.

Halová sezóna veslařů bude zakončena 18. února na MČR v jízdě na veslařském trenažeru, které hostí Hodonín (hala TEZA). Podobně jako v loňském roce, i letos byla zrušena povinnost kvalifikovat se na mistrovství na základě času dosaženého na některém z kol Poháru, proto se zde představí většina břeclavských závodníků od kategorie dorostu až po veterány – přijďte nás podpořit!