Petra Křivánková je přebornicí Olomouckého kraje

15. 12. 2014

Přerovská škola Za Mlýnem hostila II. kolo Poháru ČR v jízdě na veslařském trenažéru. Součástí tohoto klání byly i závody žactva, které jsou zde každoročně vyhlášeny jako Přebory Olomouckého kraje. Mezi nejlepšími závodníky se zařadily i břeclavští zástupci.

Nejlepšího výsledku dosáhla Petra Křivánková. Petra zvítězila systémem start–cíl a s náskokem 7,5 sekundy se stala přebornicí žaček ročníku 2003. Po velkém boji skončila na bronzové příčce v tomto závodě další břeclavská závodnice Tereza Melská. Další bronzovou medaili vybojovala Magdaléna Novotná v žačkách ročníku 2002.

Poté následovali chlapci ročníku 2003. Medailově zacinkal Petr Polášek taktéž s bronzovou medailí. U žáků ročníku 2002 jsme měli početné obsazení se slušnými výsledky. Čerstvý mistr Slovenska Timon Vlašic nestačil pouze na mistra ČR Filipa Řimáka a dovezl do Břeclavi stříbro. Dále následovali bronzový Patrik Ptáčník, čtvrtý Jan Turek a šestý Tobiáš Mitrič. Mezi žačkami ročníku 2001 se neztratila ani Kateřina Mitričová se svým pátým místem.

Dorostenec Adam Jurčík startoval poprvé na dvoukilometrové trati a především sbíral závodní zkušenosti. Dalším nováčkem ve své kategorii na trenažéru byla Markéta Nedělová mezi ženami, která skončila na 13. místě. Poslední bronzovou medaili vybojoval Aleš Suský mezi muži lehké váhy.