Pardubické vánoční trenažery

26. 12. 2013

Boje o cenné kovy sváděli závodníci SVK Břeclav poslední adventní víkend před Štědrým dnem v Pardubicích. Ve vestibulu místní banky se zde konaly již tradiční Pardubické vánoční trenažery.

Nejmladší závodnice našeho klubu Tereza Melská si vedla velmi dobře. Na pětisetmetrové trati se postupně probojovávala dopředu, až nakonec získala stříbrnou medaili.

V kategorii žáků mladších ročníku 2002 měl SVK Břeclav hned čtyři zástupce. Nejzkušenější Matěj Helešic ve své rozjížďce sice zvítězil, a dokonce si zlepšil i svůj osobní rekord, ale v celkovém hodnocení na něj zbyla jen neoblíbená 4. příčka. Slušné 7. místo obsadil Timon Vlašic. Vyrovnaný výkon předvedl i Jan Turek, který skončil třináctý. Přibližně v polovině startovního pole se pak umístil Dany Kubík (22. místo).

Zkušená Tereza Hlavinková v konkurenci šestadvaceti závodnic nestačila pouze na dvě z nich. S trochou štěstí vybojovala o 4 desetiny sekundy bronzovou medaili.

Mezi žáky staršími ročníku 2001 si z Břeclavi vedl nejlépe Lukáš Rylich, který obsadil 27. místo. Adam Jurčík dojel do cíle jako 36. a Lukáš Nešpor 57. O rok starší Jan Holbík po vyrovnaném výkonu vybojoval mezi jednapadesáti konkurenty 13. místo, oddílový kolega Dalibor Neděla skončil pětatřicátý.

Novým osobním rekordem překvapil Matouš Helešic. V kategorii dorostenců absolvoval své první závody na trenažeru a jako 12. se umístil přesně v polovině startovního pole. Mezi o rok staršími dorostenci bojovali o co nejlepší umístění Jakub Klimovič a nováček Petr Schmidt. Jakub se umístil na 14. příčce, Petr skončil osmnáctý.

Na závěr sobotního sportovního klání se konaly závody družstev složených ze dvou děvčat a dvou chlapců. Jedno poskládali i závodníci SVK Břeclav Aleš Suský, Lukáš Helešic a Marie Hlavinková spolu s pražskou Sárou Meurerovou. Ve sloučeném závodě juniorů a dospělých byli ze třech posádek tou nejúspěšnější a zvítězili.

Hned 4. ledna čeká starší veslaře III. kolo Českého poháru na trenažeru v Praze, mladší budou mít šanci ukázat se až na závodech ve slovenských Piešťanech (2. února).