Pardubické trenažéry

13. 12. 2011

Naplno se rozjela zimní sezóna veslařů. Samozřejmě se nejezdí venku na vodě, ale závodí se v halách na trenažérech. Tentokrát se závodilo ve vestibulu Obchodní banky v Pardubicích. Tyto závody byly určeny zejména pro mladé veslaře a soutěže družstev.

V Kategorii jednotlivců se dařilo v mladších žačkách Terezce Hlavinkové, která přijela těsně druhá a jenom jedna desetina vteřiny rozhodla o druhém místě Jana Holbíka. Když odešel poražen letošním mistrem republiky Chyžkou z Jindřichova Hradce. Přesně v polovině výsledkové listiny této věkové kategorie se umístil na čtrnáctém místě Dalibor Neděla.

Mezi dvanáctiletými staršími žáky dojel Radim Dovrtěl na třináctém místě a v nejnabitější kategorii o rok starších hochů dojel Jakub Klimovič na sedmém místě, jeho bratr Ondřej na 31, a Tomáš Hradil na 36. místě. Marie Hlavinková dokazuje, že trenažéry jí sedí a přijela v mladších dorostenkách druhá a v dorostenkách starších zvítězila Eva Šragová před Markétou Nedělovou.

V kategorii družstev mladších žáků dojelo družstvo v sestavě Holbík, Neděla, Hlavinková Tereza na druhém místě. Mezi dospělými dojelo družstvo v sestavě Lukáš Helešic, Roman Pafkovič, Petra Pafkovičová na čtvrtém místě těsně před družstvem Richard a Petr Rampulovi, Marie Hlavinkové a Robina Bolečková. Žák Jakub Klimovič doplnil třetí naše družstvo s Davidem Haladym, Evou Šragovou a Markétou Nedělovou, kteří dojeli nakonec desátí.

Dorostenci si v Pardubicích obhlíželi hlavně soupeře pro druhé kolo Českého poháru, které se jede v sobotu v sousedním Hodoníně. Dopřáli si tak volnější víkend, protože o předcházejícím víkendu se zúčastnili náročných testů pro zařazení do Sportovního centra mládeže. Na základě dosažených výsledků jsou tam pro nadcházející období zařazeni dorostenka Marie Hlavinková, dorostenci Lukáš Helešic a Richard Rampula a v juniorech Jakub Starnovský, který zajel v absolutním pořadí celkové čtvrté místo. Pro zbylé závodníky, kteří se těchto testů pro nemoc nezúčastnili je připraven náhradní termín na začátku nového roku.