Otrokovické sprinty

19. 10. 2013

Každým rokem se již tradičně konají na začátku října, tentokrát 5. 10., v areálu místního Štěrkáče Otrokovické sprinty. Letos tomu nebylo jinak a ani náš klub při nich nechyběl.

Úspěšnou sezónu završila Magdaléna Novotná vítězstvím na skifu i dvojskifu spolu s Terezou Hlavinkovou. Ta dojela ve skifařském závodě svého ročníku druhá. Spolu s Magdalenou startovala v jízdě také Dominika Kocmanová, která skončila třetí. Všechny tři mladší žačky pak usedly spolu s hodonínskou závodnicí do párové čtyřky a přijely si pro druhé místo.

Po letošní Slovácké regatě přišlo na náš klub několik zájemců o veslování z řad mladších i starších žáků. Někteří z nich v Otrokovicích absolvovali své první závody. Vítězstvím bylo pro Lukáše Panáčka, Lukáše Rylicha, Lukáše Nešpora i Petra Poláška úspěšné dokončení závodu. Mezi ostřílenějšími borci startoval na skifu za Břeclav Matěj Helešic, který ve své jízdě zvítězil. Spolu s Petrem Poláškem si pro první místo dojeli také na dvojskifu. Lukáš Panáček a Lukáš Rylich skončili v tomto závodě pátí. Na párové čtyřce obsadili Matěj Helešic, Petr Polášek a dva ostravští závodníci třetí místo.

Jediná starší žačka reprezentující náš klub byla Lucie Štěpánková. V závodě skifařek projela cílem jako třetí, na dvojskifu spolu s brněnskou závodnicí šestá, stejně jako na párové čtyřce.

V děleném závodě třináctiletých skifařů zvítězil Dalibor Neděla a mezi čtrnáctiletými dojel Radim Dovrtěl jako druhý. Na dvojskifu se po mírné kolizi dostali do cíle až jako čtvrtí. Radimovi nebylo přáno ani v závodě párových čtyřek, kdy kvůli technickému problému obsadili třetí místo.

Dorostenka Marie Hlavinková startovala na těchto závodech spolu s Markétou Nedělovou za kategorii juniorek. Jediným závodem absolvovaným za dorostenky byl dvojskif se závodnicí z Lodních sportů Brno, ve kterém si dojely pro druhé místo. Ve spojeném závodě dvojskifů žen a juniorek obsadily Marie s Markétou třetí místo. Na dvojce bez kormidelníka došlo zaviněním otrokovických závodnic ke srážce, a do cíle se tak dostaly až jako páté.

Oba bratři Klimovičovi obsadili na skifech třetí místo, na dvojskifu se jim nepodařilo probojovat se z rozjížděk do finále. Na dvojce pak dojeli pátí.

Petr i Richard Rampula zvítězili každý ve své jízdě na skifu, stejně jako společně na dvojskifu. Petr pak usedl do dvojskifu s Alešem Suským a dokázali porazit všechny své soupeře také v kategorii mužů. To se podařilo Alešovi i na skifu.

Těmito závody uzavřeli břeclavští veslaři, alespoň ti, kteří neabsolvovali ještě distanční závod na šest kilometrů v Uherském Hradišti, letošní sezónu. Nyní je čeká poctivá zimní příprava na sezónu nadcházející a také závody na veslařských trenažérech.