Osobní rekordy padaly v Neratovicích

16. 12. 2013

V sobotu se malá skupinka břeclavských veslařů vypravila do Neratovic na druhé kolo Českého poháru ve veslování na trenažeru, aby zde porovnala formu s veslaři především z Čech. Jejich účast se nesla ve znamení zlepšených osobních rekordů.

Nejmladším reprezentantem břeclavského klubu byl dorostenec Radim Dovrtěl. Oproti předchozímu kolu v Přerově si zlepšil svůj osobní rekord o téměř 10 sekund. Výsledný čas 7:39,3 mu v závodě s třiaosmdesáti závodníky stačil na 66. místo.

V kategorii juniorek měla Břeclav dvě zástupkyně. Marie Hlavinková absolvovala své letošní první závody na trenažeru. Podala vyrovnaný výkon a v dramatickém boji o třetí místo předjela svou soupeřku o pouhou desetinu sekundy. I ona si zlepšila oproti loňskému roku osobní čas o 6 sekund (7:34,0). Markéta Nedělová předvedla podobný výkon jako v Přerově, který jí tentokrát stačil na 10. místo. Umístila se tak přesně v polovině startovního pole.

Junior Lukáš Helešic potvrdil roli favorita, když s luxusním náskokem deseti vteřin zvítězil (6:15,1). Přesvědčil také novým osobním rekordem o stále se zlepšující formě.

První závody mezi ženami absolvovala Anežka Buzrlová. Vyrovnaný boj o čtvrté místo nakonec o 5 desetin sekundy prohrála a dojela tak do cíle jako pátá. S rekordem 7:32,4 ale může být spokojená.

Ani Aleš Suský startující v kategorii mužů lehkých vah neponechal nic náhodě a pohlídal si své soupeře i čas tak, aby si zajel osobní rekord 6:19,7 a umístil se na druhém místě.

Za týden čekají břeclavské veslaře tradiční Pardubické vánoční trenažery, kde mají možnost porovnat své síly jako jednotlivci, ale také jako družstvo složené ze dvou dívek a dvou chlapců stejné věkové kategorie.