Olympijské naděje v Račicích

15. 6. 2012

V Račicích proběhl další ročník regaty Olympic Hopes (Olympijské naděje) i s pěti břeclavskými veslaři na palubě. Proti českým posádkám se postavili lodě Slovenska, Maďarska a Polska.

Dorostenci Lukáš Helešic a Richard Rampula si už reprezentační čtyřku vyzkoušeli v minulém ročníku. Tak jako loni ani letos nezaváhali a získali zlato rozdílem 9 sekund společně s pardubickými veslaři. Nováčkem na závodech států CEFTA nebyl ani Petr Rampula, který si letos vyzkoušel silnou konkurenci na skifu a získal bronz.

Na dvojskifu reprezentoval David Halady společně s hodonínským veslařem a jejich vystoupení znamenalo čtvrté místo. Dorostenka Marie Hlavinková usedla do párové čtyřky spolu s veslařkami Slavie Praha, LS Brno a Přerova. O jednoznačném vítězství nebylo v cíli pochyb, protože v pořadí druhé lodi nadělila tato posádka 13 sekund.

Mladí veslaři z SVK Břeclav si tak vyzkoušeli, jaké to je reprezentovat Českou republiku a svými skvělými výsledky pomohli k zisku poháru za celkové prvenství ze všech zúčastněných států.