O pohár SNP Piešťany

16. 5. 2013

I přes nepříznivou předpověď počasí, která hlásila mírné ochlazení a především přeháňky, se o víkendu břeclavští veslaři vypravili sbírat medaile do slovenských Piešťan. Jejich snahu jim však v neděli prudký déšť přece jen překazil, a proto si svůj závod v tento den odjela jen malá část z nich. Naopak ze sobotních soubojů vyšla řada z nich vítězně.

V kategorii mladších žaček získaly na skifu medaili obě břeclavské závodnice, Tereza Hlavinková i Magdaléna Novotná. Společně pak usedly do dvojskifu, kde vybojovaly druhé místo. Na párové čtyřce s kormidelníkem ve společenství s Uherským Hradištěm dojely třetí.

Svoji první skifařskou medaili si v závodě mladších žáků jedenáctiletých vyjel Matěj Helešic. Jeho o rok starší oddílový kolega Vlastimil Duchoň dojel mezi dvanáctiletými na místě třetím, stejně jako oba dva společně se závodníky Piešťan na čtyřce párové s kormidelníkem.

Starší žáci Jan Holbík, Dalibor Neděla a Radim Dovrtěl spolu s hodonínským Crlíkem si pro medaili přijeli na párové čtyřce s kormidelníkem. V závodě nepárových čtyřek pak obsadili druhé místo. Radim Dovrtěl mezi skifaři dojel do cíle ve své rozjížďce jako čtvrtý.

Dorostenka Marie Hlavinková v pátek bojovala o prvenství mezi skifařkami na Regatě Olympijských nadějí. Po nevydařeném závěru nakonec dojela druhá. České dorostenecké reprezentaci se tak po čtyřech letech nepodařilo titul absolutních vítězů závodu CEFTA obhájit.

Břeclavským dorostencům se tentokrát příliš nedařilo. Dvojskifu bratří Klimovičů se nepodařilo probojovat ze sobotních rozjížděk do finále, stejně jako Lukáši Košťálovi na skifu. Na párové i nepárové čtyřce společně se závodníkem s Piešťan dojeli shodně na třetím místě.

Markéta Nedělová si ve spojeném závodě čtyřek párových juniorek a žen dojela pro medaili. Na dvojskifu mezi juniorkami pak skončila na třetím místě. Junioři Lukáš Helešic, Jakub Starnovský, Petr Rampula a Richard Rampula si díky počasí odjeli jen jeden závod, čtyřku párovou, kde byli poraženi pouze posádkou mužů, mezi juniory tedy zvítězili. Petra Pafkovičová společně se slovenskou závodnicí zvítězily v závodě dvojskifů žen.

O následujícím víkendu čeká břeclavské dorostence a juniory Mezinárodní regata mládeže v Brně.