O Perunův pohár se závodilo v Ostravě

13. 5. 2019

V sobotu 4.5. 2019 se v Ostravě konala regata O Perunův pohár, které se zúčastnili i závodníci Slováckého veslařského klubu Břeclav. Tyto závody jsou proslulé krásnými a originálními medailemi a naši veslaři odjížděli do Ostravy s plánem přivézt jich co nejvíce. Bohužel na originální medaile už nejsou prostředky, tak jsme se museli spokojit s obyčejnými, ale i těch jsme dovezli hodně.

Žáci starší Marek Husařík a Martin Rejda získali každý druhé místo na skifu ve svých jízdách a společně na dvojskifu obsadili ve své rozjížďce také 2. místo.

V kategorii mladších žáků startovali v Ostravě Denis a Franta Zaliberovi, Ondřej Šmerda a Lukáš Kašík. Na skifu zvítězili ve svých jízdách Šmerda, Kašík a Franta Zalibera. Denis Zalibera bral 3.místo. Na čtyřce párové nedali kluci soupeřům šanci a bezpečně zvítězili.

Dorostenci přijeli do Ostravy výborně připravení a získali několik prvenství. Matěj Halady, Petr Polášek, Martin Ježek, Marek Dvořák nejprve zvítězili na párové čtyřce, na nepárová čtyřce a potom také na dvojskifu ve složení Polášek, Ježek a Halady, Dvořák. Čtveřice Adam Maurič, Matěj Kašík, Zdenek Čech, Tomáš Kováč obsadili ve svých jízdách 2. místa na párové i nepárové čtyřce a na dvojskifech obsadili dvojice Maurič, Kašík a Čech, Helešic shodně 3. místa ve svých jízdách.

V Ostravě měly zastoupení i břeclavské veslařky. Závodů se zúčastnily dorostenky Karla Knötigová, Tereza Melská, Sabina Skoumalová a juniorka Anička Balgová. Melská se Skoumalovou se nejprve umístily druhé na dvojce i dvojskifu a společně s Knötigovou a veslařkou z Otrokovic také na druhém místě na nepárové čtyřce po krásném souboji až na cílovou čáru. Knötigová obsadila 2. místo na skifu ve své rozjížďce. Vzhledem k neúčasti juniorských kategorií na tomto závodě musela jet Balgová skif za ženy, ale přesto suverénně zvítězila, a odvezla si zlatou medaili z této disciplíny.

Závodník kategorie masters Antonín Přibil na těchto závodech zvítězil ve společenství na párové čtyřce, skončil druhý ve skifu ve své rozjížďce a s kolegyní ze Smíchova vybojoval prvenství v mixech na dvojskifu.

Závěrem se dá shrnout, že plán, se kterým do Ostravy břeclavští závodníci odjížděli, byl splněn. Po cestě domů totiž v batozích závodníků pěkně cinkaly medaile. Také je třeba zdůraznit, že v celkovém pořadí družstev obsadila Břeclav 2. místo za Olomoucí, která měla v závodech dvojnásobné zastoupení veslařů.